У НАТО розчаровані виходом Росії з Договору про озброєння

– Ми розчаровані рішенням Росії про призупинення участі у Спільній консультативній групі. Ми досі підтримуємо всі зусилля для контролю над зброєю і віримо, що ДЗЗСЄ є важливим, – сказав Столтенберг на брифінгу в Європейському військовому штабі НАТО в Бельгійському місті Монс.

У свою чергу, Москва не має наміру відновлювати свою участь в ДЗЗСЄ. Про це заявив директор з питань нерозповсюдження та контролю над озброєннями МЗС РФ Михайло Ульянов.

– Я думаю, що ні за яких обставин ми не повернемося до ДЗЗСЄ.

На думку дипломата, Договір "абсолютно не відповідає нинішнім реаліям і є цілковитим анахронізмом". Він нагадав, що цей документ розроблявся ще за часів СРСР і Організації Варшавського договору.

– Багато там побудовано за блоковим принципом. Згідно з ДЗЗСЄ, ми разом зі східно-європейськими країнами, які зараз входять в НАТО, є представниками однієї групи, що з політичної точки зору є повним нонсенсом, – сказав Ульянов.

У МЗС України висловили стурбованість у зв'язку з рішенням Росії

– Особливе занепокоєння викликає заявлена вчора російськими представниками призупинення участі Росії у роботі Спільної консультативної групи ДЗЗСЄ", – сказав прес-секретар МЗС України Євген Перебийніс на брифінгу в середу. Міністр вважає, що призупинення участі в 2007 році Росія системно використовувала для приховування масштабного нарощування і переозброєння своїх збройних сил.

За словами міністра, новітнє озброєння, яке повинно було підпадати під контроль в рамках ДЗЗСЄ, застосовується в даний час на сході України. "І це ще один винахід російської дипломатії, яка замість використання чітко прописаних положень про вихід з Договору, заявляє про повне припинення участі.

Росія призупинила участь в ДЗЗСЄ в 2007 році, погодившись продовжити роботу Спільної консультативної групи. У вівторок представник Росії на переговорах у Відні з питань воєнної безпеки Антон Мазур заявив, що Росія припиняє роботу і в консультативній групі.

Договір про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ) був підписаний 19 листопада 1990 в Парижі повноважними представниками шістнадцяти держав-учасниць НАТО та шести держав-учасниць Організації Варшавського договору. Договір обмежує розміри звичайних озброєнь в Європі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *