Висота польоту комара: До якого поверху може дістатися комаха

Мешканці багатоповерхових будинків завжди запитували себе: «А чи долітають комарі до десятого, п'ятнадцятого чи двадцятого поверху?». Як показує історія, комарів знаходили і на 54 поверсі однієї з висотних будівель у Нью-Йорку, тому їм не важко пробратися в будь-яку квартиру з відкритим вікном. Але як вони це роблять?

Комарі у міських умовах

Способи польоту на високі відстані у комарів:

  • Повітряні потоки;
  • Вентиляційні шахти;
  • Ліфтові шахти;
  • Плоский дах будівель.

Самі по собі комарі не мають анатомічної будови або аеродинаміки, здатними підіймати їх у висоту вище 1-3 поверхів. Їхня дуже маленька вага — єдина річ, яка робить їх здатними до високих польотів. В умовах міста виникає безліч висхідних повітряних потоків, за рахунок яких комарі підхоплюються вітром і їм легше долати високу довжину, інформує Ukr.Media.

Крім повітряних потоків існує й інший шлях нагору — нагріта від сонця поверхня землі ввечері підіймає струмені повітря, які дозволяють будь-яким комахам з крилами підійматися на десятки метрів. Якщо комарі опиняються поруч із такими потоками повітря, вони здатні забратися на двадцяті та тридцяті поверхи. Особливо легко це дається комарам у спеку, коли асфальт нагрівається і надвечір остигає поряд з будинком.

Якщо в офісній будівлі є вентиляційна чи ліфтова шахта, то це ще один комфортний спосіб для комарів потрапити на верхні поверхи. У цих шахтах є висхідний рух повітря, до того ж у них дуже волого. Дахи офісних будівель та житлових будинків також є улюбленими місцями комарів — шляхом поганої організації водостоків та плоскої поверхні комарі добираються на дахи та відкладають там яйця.

Комарі в дикій природі

У дикій природі ситуація значно відрізняється від міської. Там комарі не здатні злітати дуже високо, тільки якщо їх не підхопить повітряним потоком. Коли настає комарина міграція, комахи здатні долати довгі відстані по горбистим рельєфам та в горах. Самі по собі комарі без повітряних потоків не здатні злетіти вище 7,62-12 метрів, проте їх знаходили у Гімалаях на висоті 2400 метрів та на Евересті.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *