Вчені виявили астероїд з найкоротшою тривалістю року

Астрономи виявили рідкісний астероїд, орбіта якого майже повністю знаходиться в межах орбіти Венери. 2019 AQ3 також відрізняється найкоротшою відстанню афелія і, мабуть, найкоротшоою тривалістю року серед астероїдів – один оберт навколо Сонця він робить за 164,96 доби, йдеться в повідомленні на сайті Каліфорнійського технологічного інституту, інформує Ukr.Media.

Новий астероїд належить до сімейства Атіри, астероїдів, чиї орбіти повністю знаходяться всередині орбіти Землі. Ця невелика група астероїдів – з приблизно 800 тисяч відомих астероїдів таких всього близько 20 – називається так на честь першого її представника, (163693) Атіра, виявленого в 2003 році і названого на честь богині індіанського племені пауни. Його вперше спостерігали 4 січня з допомогою камери ZTF, встановленої на телескопі Паломарської обсерваторії. Це 60-й астероїд, виявлений за допомогою цієї камери, а аналіз даних показав, що телескоп Pan-STARRS 1 насправді побачив його ще в 2015 році.

Вчені називають 2019 AQ3 дуже рідкісним через його орбіту, яка практично не виходить за межі орбіти Венери, а також досить великого розміру – точно визначити його поки не вийшло, але діаметр астероїда може становити майже півтора кілометра. В афелії вона віддаляється від Сонця на 0,7737 астрономічних одиниць, трохи далі Венери, а в перигелії наближається до Сонця на 0,4036 астрономічних одиниць – ближче, ніж середня відстань Меркурія.

Першовідкривачі астероїда стверджують, що його період обертання навколо Сонця, 164,96 доби – найкоротший з відомих. Співробітник Державного астрономічного інституту імені П. К. Штернберга (ГАІШ) Денис Денисенко поясни, що насправді відомий ще один астероїд, 2016 XK24, з більш коротким періодом 161,3 доби, однак він спостерігався всього протягом доби в 2016 році, його орбіта погано визначена, і, швидше за все, 2019 AQ3 дійсно можна вважати рекордсменом за цим показником.

В кінці минулого року астрономи розглянули навколоземний астероїд 2003 SD220, який відноситься до потенційно небезпечних для Землі об'єктів, – тоді він пролетів на мінімальній за весь час спостережень відстані від нашої планети. Примітний астероїд своєю формою: він нагадує гіпопотама, що пливе у воді.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *