Вбивця відносин №1, на думку психологів, що вивчали пари 50 років

І це, швидше за все, не те, що ви подумали, інформує Ukr.Media.

Якщо вас запитати, що є вбивцею стосунків номер один, що ви відповіли б? Більшість людей назвуть такі речі, як невірність, відсутність інтиму, брак часу та, можливо, навіть відсутність довіри. Однак жодна з цих відповідей не відображає результатів дослідження. Готтман, провівши тривалі дослідження за участю понад 40 000 пар, каже, що зневага — вбивця стосунків номер один.

Лікар також зазначає, що варто розглядати в сукупності чотири проблемні типи спілкування у відносинах:

1. Зневага.

2. Критика.

3. Оборона.

4. Перешкоджання.

Зневага, каже Готтман, є предиктором номер один розлучення або роздільного проживання.

Зневага багато в чому схожа на ненависть.

Це форма спілкування та стан мислення, які можуть змусити партнера почуватися нелюбимим та непотрібним.

Коли зневага стає звичайним явищем, каже Готтман, стосунки приречені. Замість того, щоб працювати спільно та розв'язувати проблеми, партнери через зневагу не лише віддаляються один від одного, а й можуть перейти до зони «активних бойових дій».

При цьому зневага шкідлива не лише для стосунків. Дослідження також показали, що зневага може серйозно зашкодити здоров'ю. Згідно з дослідженнями, коли люди зневажають інших, у них підвищується ризик захворіти на серйозні захворювання, таким як хвороби серця або онкологія.

Якщо ви відчуваєте, що починає зневажати одне одного, можливо, варто спробувати сісти разом і розібратися з негативними почуттями.

Крім того, якщо ви хочете, щоб ваші стосунки процвітали, каже Готтман, дуже важливо дати партнеру знати, що його цінують, і обов'язково показувати це регулярно.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *