Топ-9 фактів про психологію кохання, які знають не усі люди

Як складуться відносини двох партнерів, залежить від безлічі причин. Щоб створити міцний союз, який заснований на коханні, необхідно знати психологію цього почуття. Дослідники діляться результатами своїх досліджень у цьому непростому питанні, інформує Ukr.Media.

Закоханість займає одну п'яту секунди

За такий час під час погляду на людину починають впливати хімічні речовини, що викликають ейфорію. При цьому задіяні 12 областей мозку, які виділяють гормони адреналін, дофамін, окситоцин. Вони стимулюють захват, щастя, діють як доза наркотику.

Поцілунки — важлива складова кохання

Це не лише прояв сексуальності, але й спосіб вибору, перевірки нового партнера. Поцілунки, які є важливими на початку відносин, не менш серйозну роль відіграють у їх розвитку. На якість зв'язку вони впливають сильніше, ніж збільшення частоти інтимних стосунків.

Люди після 25 років спільного життя стають схожими

На думку незалежних спостерігачів, риси обличчя у чоловіка і дружини, які довго перебувають у шлюбі, багато у чому є однаковими. Психологи пов'язують це з ідентичною дієтою, навколишнім середовищем, тривалими співпереживаннями одне одному.

Речі, що призводять до розставання

Для відносин смертельно небезпечними є деякі типи поведінки. Люди не залишаться разом у парі, якщо наявні постійна критика, вираження презирства, сарказм, захист і ухилення.

Відносини працюють й на відстані

Це відбувається у тих випадках, коли один партнер має ідеалізований погляд на іншого. Високого ступеня задоволеності і стабільності у відносинах на відстані можна домогтися, якщо ділитися інтимною інформацією.

Шлюби вимагають самореалізації

Дослідження, що тривають понад 40 років, встановили цікаву закономірність. Якщо раніше метою шлюбу було забезпечення міцності і безпеки союзу, то зараз люди хочуть психологічного задоволення. Для них є важливою самореалізація, але не усі докладають зусиль для досягнення зростання. Якщо на це немає часу і енергії, варто скорегувати свої очікування, щоб звести до мінімуму розчарування.

Відносини після розлучення

Не обов'язково повністю розривати зв'язок, особливо коли у родині є діти. Відносини після розлучення можуть складатися за кількома сценаріями:

 • Батько зникає зовсім.
 • Батьки залишаються кращими друзями.
 • Пари розлучаються, але зберігають гарні відносини.
 • Сварки тривають після розставання.
 • Люди стають ворогами, де пішаками у сутичці є діти, які страждають через це.
 • Проста вправа для порятунку шлюбу

  Коли зв'язок заходить у глухий кут, не обов'язково йти до психолога. Нове дослідження показало, що кількість розлучень скоротилася більш ніж удвічі за рахунок перегляду фільмів про відносини і їх подальшого обговорення.

  Дрібниці мають значення

  Чашка кави у ліжко, комплімент іноді можуть зробити більше, ніж букет або коробка цукерок. У звичайних проявів доброти часто більш висока ціна.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *