Серйозні помилки у вихованні дівчинки, які можуть нашкодити нестійкій психіці дитини

Виховання саме по собі складний процес, проте виховання маленької жінки потребує особливої уваги батьків через більш тонкий устрій психіки, ніж у хлопчиків. Більшість батьків роблять досить серйозні помилки, і навіть не здогадуються про це. Ми підкажемо, на які моменти варто звернути більше уваги або ж переглянути підхід, інформує Ukr.Media.

Дівчинку не потрібно балувати

Це стосується як дівчаток, так і хлопчиків, проте найчастіше "принцесами" виростають дівчатка, яких із самого дитинства відгороджували від будь-якої домашньої роботи, проблем і ретельно фільтрували коло спілкування дочки. У підсумку дитина виростає, впевнена в тому, що люди навколо вирішать усі її проблеми, природно, реальність, з якою дорослій дівчині доведеться зіткнутися, може сильно похитнути самооцінку дівчини. Не варто допускати розвитку такого сценарію, а тому перестаньте надмірно опікуватися і виконувати кожен каприз дитини.

Не переконуйте дівчинку в тому, що вона найкрасивіша

Цей пункт плавно випливає з попереднього. Звісно, для вас донька — найпрекрасніша і найкрасивіша, але психологи застерігають — такої думки в майбутньому дотримуватимуться далеко не всі люди, що зустрінуться на шляху вашої доньки. Дівчинка, яка не може об'єктивно оцінювати свої можливості та зовнішність, ризикує зіткнутися з великим потрясінням, причиною якого стане ваша установка.

Не ставайте найкращим другом вашої доньки

Безсумнівно, підтримувати довірчі стосунки з дитиною дуже важливо, проте батьки, найчастіше мами, переходять цю межу і починають спілкуватися з донькою, як із найкращою подругою. Пам'ятайте, що подробиці вашого особистого минулого можуть серйозно похитнути психіку вашої доньки: вона не зможе бачити в вас дорослого, який може прийти їй на допомогу, а в майбутньому в дівчинки можуть виникнути проблеми з побудовою власної сім'ї. Залиште подробиці своїх любовних історій для подруг вашого віку.

Не кажіть: "Ти ж дівчинка!"

Напевно, найпопулярніша помилка. Промовляючи цю фразу вголос, ви нав'язуєте дівчинці певний тип поведінки, а також неусвідомлено накладаєте обмеження на її поведінку. Це може призвести до бунту з боку дівчинки: вона може почати переймати чоловічу лінію поведінки, оскільки в її розумінні хлопчики позбавлені таких обмежень. Робіть акцент не на статевій приналежності, а на особистісних якостях дитини.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *