Манхеттен занурився у темряву — в той же день, що і 42 роки тому

У суботу, 13 липня, Манхеттен — від П'ятої авеню до Гудзона — майже буквально поринув в темряву. Десятки людей опинилися замкнуті в вагонах метро і ліфтах, в той час як водії на Таймс-сквер застрягли на перехрестях через раптово погаслих світлофорів, інформує Ukr.Media.

Відключення електрики сталося о 18:47 і тривало щонайменше три години. Без світла залишилося понад 73 тис. ньюйоркців.

За словами губернатора, реакція місцевих мешканців на те, що трапилося була гідна захопленню.

«Район міг досить швидко зануритися в хаос, але натомість ньюйоркці показали себе з кращого боку… і підтримали один одного. — зазначив губернатор — Я аплодую всім їм. Коли Нью-Йорк в біді, його жителі завжди приходять на допомогу».

Поки вулиці продовжували занурюватися у вечірній присмерк, випадкові перехожі приєдналися до поліцейських на дорогах, щоб допомогти регулювати рух, а зірки мюзиклів в місцевих театрах продовжили шоу зовні. На вулицях можна було почути пісні, а поруч з Лінкольн-центром виступала група Midsummer Night Swing — попри те, що всі концерти скасували.

У місцевих барах клієнти підсвічували свої замовлення смартфонами, а деякі, здається, визнали відключення досить цікавим досвідом: в якийсь момент пара дівчат навіть спробувала зробити селфі посеред «застиглою» вулицею. Але, до них відразу підійшов офіцер, який регулював рух, зі словами: «Леді, зараз не час».

Вже до півночі електропостачання відновилося під радісні вигуки місцевих жителів.

Влада повідомляє, що причиною відключення став вибух трансформатора. Мер міста, наголосив, що інцидент не має ніякого відношення до злочинної або терористичної діяльності.

Відключення відбулося в той же день, що і сумнозвісна аварія в нью-йоркській енергосистемі в 1977 році — 42 роки тому. Тоді, після удару блискавки в підстанцію біля річки Гудзон, світло згасло у всіх районах, крім Південного Куїнса, ставши причиною масових заворушень, підпалів і грабежів. Було заарештовано близько 3 тис. осіб, а збитки від того, що сталося, згідно з дослідженнями, склали приблизно $350 млн.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *