Китайське телебачення довірило новини штучному ведучому

Інформаційне агентство «Сіньхуа» і китайська інтернет-компанія Sogou представили першого цифрового телеведучого на основі штучного інтелекту. Як повідомило в четвер Центральне телебачення Китаю, презентація відбулася на п'ятій Всесвітній конференції з управління інтернетом у місті Учжень (східна провінція Чжецзян), інформує UkrMedia.

Як пояснили розробники, досить завантажити в програму відео з живою людиною, після чого штучний інтелект самостійно проаналізує його міміку, манеру говорити, жестикулювати, а також голос та емоції. Потім на основі цього відео буде створена цифрова модель, яку у вигляді голограми можна використовувати для створення телепередачі. Такому цифровому журналісту перед записом ефіру необхідно лише завантажити готовий текст, після чого голограма сама його зачитає людським або будь-яким іншим обраним голосом, копіюючи при цьому жестикуляцію і міміку реального "вихідного" образу.

Для прем'єри програми був обраний образ популярного китайського телеведучого Цю Хао. Під час презентації його голографічний «двійник» самостійно розповів про авторів технології та її особливості, а також пристрої роботи штучного інтелекту.

Розробники відзначають, що такі «штучні» телеведучі здатні працювати 24 години на добу і без вихідних. Програма не може допустити застереження або іншу помилку, властиву людині, тому любий сюжет буде готовий з одного дубля. Крім того, голограмі не потрібен гример, відео – та звукооператор, інші працівники знімальної групи, а також гонорари, відпустка або медична страховка, що значно знижує витрати на новинний контент.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *