Яка різниця між чоловічою і жіночою агресією

Майже кожен день у своєму житті ми стикаємося з агресією — незадоволені люди в громадському транспорті, колеги у яких явні проблеми, подруга, яка розлучається з чоловіком, та й самі ми досить часто дозволяємо собі проявляти агресію в неприємних побутових ситуаціях. Все ж, різні люди проявляють агресію по-різному, особливо вона відрізняється у протилежної статі, інформує Ukr.Media.

Тому сьогодні ми поговоримо про те, чим відрізняються чоловіча і жіноча агресія і як від неї краще позбутися.

Агресія — добре чи погано

Всі ми схильні накопичувати певні емоції, як позитивні, так і негативні. З позитивними емоціями спогадами все простіше — ми легко зберігаємо їх у собі та іноді використовуємо в якості підживлення, особливо, якщо стало сумно і самотньо. Негатив же ми накопичуємо до тих пір, поки ми ще емоційно стабільні, але, якщо раптом з'являється якась причина не в безпеці, — ми відразу ж викидаємо свої почуття і, в основному, на інших людей.

Агресія — форма поведінки, результатом якої стає образ чи заподіяння якоїсь шкоди (емоційної чи фізичної) іншій людині. Агресія — це всього лише спосіб захистити себе, коли ми щасливі, задоволені життям і нам абсолютно нема про що турбуватися, агресія не проявляється. А ось як тільки з'являються якісь запитання: настрій хтось зіпсував, ми переживаємо за щось або відчуваємо якусь потребу — агресія тут як тут і починаються сварки, битий посуд та інші не менш цікаві способи заспокоїтися, про них ми поговоримо далі.

Агресія — це цілком нормальна форма поведінки, яка притаманна абсолютно всім, так що якщо ви іноді помічаєте за собою бажання когось прибити, з вами точно все в порядку, просто потрібно знайти більш оптимальний спосіб від неї позбавитися — це може бути біг, тренажерний зал, прибирання, прогулянка і т. д. Ще одна порада — не нагромаджуйте нічого в собі, якщо вас вже дуже давно дратує дія будь-якої людини, краще їй відразу про це сказати, а не чекати нападу агресії. Якщо людина живе у злагоді з собою, то її агресія не буде складати особливої шкоди іншим людям, а от невеликі емоційні потрясіння можуть навіть бути корисними у деяких побутових ситуаціях, головне не накопичувати ці емоції в собі.

Жіноча агресія — чим особлива

Жінки — дуже емоційні, їм набагато простіше виплеснути назовні свої почуття, тому заведено вважати, що жінки більш конфліктні, ніж чоловіки. Жіноча агресія — це гучне і яскраве явище, в яких жінки показують всі свої таланти — кричати, плакати, розкидатися гучними та не дуже приємними фразами і що важливо — досить швидко перегорає.

От згадайте, напевно у вас була ситуація, коли ви хвилин 15 кричали на свого коханого, адже він не привітав вашу маму з днем народження, згадали всі його косяки за 10 років стосунків, а потім заспокоїлися і приготували смачну вечерю з десяти страв. В цьому і суть жіночої агресії, вона не небезпечна для суспільства, за винятком тих жінок, які усе життя мовчать, а потім вбивають своїх чоловіків (жарт!).

Найчастіше жіноча агресія проявляється тільки в словесній формі, коли жінки починають тягати один одного за волосся — більше виняток, ніж правило. Жіноча агресія буває часто, але швидко і, здебільшого, це всього лише спосіб проявити себе і звернути на себе увагу. Тому, якщо у вас з психікою все гаразд, агресії бояться не варто.

Як проявляють агресію чоловіка

Особливість чоловічої агресії в тому, що вона більш небезпечна. Зазвичай, чоловіки можуть під час агресії проявляти силу, адже це їх основний інстинкт, який і показує відміну від жіночої половини. Також чоловіча агресія може проявлятися в тих випадках, коли чоловік хоче показати, що він головніший і сильніший, а не просто висловити емоції, як це роблять жінки. Чоловіки не люблять з'ясовувати конфлікти словами та розповідати, що у них там накопичилося, це теж чисто жіноча історія. Чоловікові простіше вдарити по столу або по обличчю співрозмовнику, ніж щось комусь доводити.

Все ж, розмахувати кулаками не завжди добре і небезпечно, навіть для себе, тому чоловікам властиво вихлюпувати агресію іншими способами — побити боксерську грушу, позайматися в тренажерному залі або показати колезі, який нижче рангом, свою перевагу і статус.

Для чоловіка агресія — це не про звільнення від негативу, як це відбувається у жінки — посварилася з колегою і все, щаслива, — вони використовують її більш цілеспрямовано. Агресія для чоловіка — один зі способів підвищення свого соціального статусу і бажання здаватися більш привабливим перед жінкою, особливо, якщо вона йому симпатична. Напевно ви помічали, що ваш чоловік може іноді проявляти агресію щодо інших чоловіків у вашій присутності — робіть собі комплімент, він просто хоче сподобатися.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *