Як зрозуміти, чи справжні у вас друзі — критерії, які в цьому допоможуть

Ось іноді, здавалося б, знаєте людину сто років, а вам усе ще невтямки, наскільки щиро вона/він до вас ставиться. Сумніви такого роду турбують не лише закоханих, але і тих, хто звик покладатися на друзів не-розлий-вода — до пори, поки не приходить час серйозно засумніватися про реальність цього статусу, інформує Ukr.Media.

Справжня дружба пізнається не лише в біді, а й у процесі звичайних життєвих ситуацій. Щоб з'ясувати, наскільки друг щиросердий стосовно вас, доктор філософії та психології, фахівець з міжособистісних відносин Девід Дж. Ліберман розробив ефективний метод. Експерт в області людської поведінки та автор бестселера You Can Read Anyone розкрив шість ключових моментів, які допомагають впізнати брехунів і маніпуляторів у близькому колі.

Інтерес

Якщо ви з кимось по-справжньому дружите, то вас щиро турбує все, що відбувається в житті цієї людини. Той же принцип працює і з іншого боку — справжнього друга/подругу завжди цікавить, як у вас справи і що з настроєм. Якщо ви не відчуваєте уваги з боку близької людини, значить, дружба не дуже-то й взаємна. Можна упевнитися в цьому, заводячи розмову на теми, які вас хвилюють, але не копаючи занадто глибоко, або розповісти про майбутні події, які дуже важливі для вас, щоб побачити/почути реакцію і зробити висновки.

Довіра

Другий крок "тесту на дружбу" — вирахування пліткарів і провокаторів. Це простіше простого, і рецепт вам давно відомий: достатньо розповісти людині секрет про спільного знайомого — придуманий або (майже) реальний, — а потім постаратися з'ясувати, чи дійшов цей секрет до об'єкта обговорення. Якщо ви будете вражені швидкістю доставки таємної інформації, дружба позбавляється ще однієї "зірки".

Радість

Під третім пунктом давайте переконаємося у здатності радіти за вас і відчувати гордість — скажімо, коли ви отримуєте підвищення. Брехунам і маніпуляторам важко прикидатися щасливими, коли життя прихильне до когось, крім них. "Коли ви зіткнетеся з невдачею, купа народу висловить бажання втішити вас і підтримати, а обговорити хороші новини прийдуть лише справжні друзі", — пише Ліберман.

Чесність

Четвертий момент про те, наскільки друзі готові говорити вам правду. "Справжній друг без вагань висловить в обличчя все, що ви, можливо, і не хочете чути, — стверджує Ліберман. — Він/вона ризикує посваритися з вами, але точно не буде брехати або приховувати відомі факти, вдаючи, що це заради вашого блага".

Повага

Цікавість — досить противна риса характеру, особливо в нестримному форматі. Повага і делікатність — дві базові навички, які допомагають вгамувати нездорову допитливість стосовно друзів. Якщо близька людина намагається вивідати побільше інформації, попри ваші переживання, то її цікавість явно переважує повагу, яку вона до вас відчуває. І навпаки: якщо він/вона уважно слухає, дозволяючи виговоритися в комфортному темпі і щадячи ваші емоції, це означає реальну небайдужість до того, що з вами відбувається.

Підтримка

І останнє, але не менш важливе: здатність (або нездатність) пожертвувати собою (своїм часом, вигодою, комфортом, задоволенням) заради друзів. "Справжні друзі при виникненні конфлікту інтересів шукають рішення, щоб у жодному разі не нашкодити тим, хто їм дорогий", — пояснює доктор Ліберман.

Втім, будьте обережні, не захоплюйтеся визначенням тенденцій по одиничних випадках — аналізуйте дружбу не поспішаючи, уникаючи поспішних висновків. Зрештою, ви не вчора познайомилися, і, можливо, у ваших стосунках відбуваються лише тимчасові неполадки. Важливо пам'ятати, що кожен з нас здатний на певному етапі настільки захопитися власним життям, що насилу знаходить час для близьких, за яких насправді дуже щиро переживає.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *