Як відрізнити любов від звички

Любов без звички

Перші зустрічі, перші побачення. Його погляди, в яких ви читаєте все те, про що мріє кожна дівчина. Перший поцілунок, перший спільний Новий рік. Все, саме перше. Симпатія переходить у почуття закоханості і ось вона – любов! На чому ж засноване це загадкове почуття? Сексуальний потяг, вдячність, співчуття, прихильність або зручність – у кожного початок спільного шляху своє. Вас тягне один до одного, метелики пурхають у животі, думки один про одного не дають спокою ні вдень, ні вночі. Ви переживаєте найприємніші моменти. У всіх своїх проявах, любов зараз – це тільки любов, інформує Ukr.Media.

Звичка любити

Психологи стверджують, що любов живе від 4 місяців до 4 років. Напевно ви згадаєте Фредеріка Бегбедера і його «Любов живе три роки». Але чи так це важливо? Адже ми-то знаємо: справжня любов і математика несумісні. Дуже часто на зміну приголомшливої закоханості і пристрасті приходить взаємна ніжність і повага. Ви вже не нагадуєте один одному підлітків, які постійно цілуються і хихикають. Ваше почуття настоялося і стало витриманим як хороше вино. Так з'являється звичка любити. Ви разом перебороли не один десяток побутових проблем, сварок і розбіжностей. Позаду залишилися депресії після народження дитини. Ваша любов стала більш спокійною, але від цього нічого не втратила: вона лише зміцніла. Незважаючи на роки, прожиті разом, ви все одно зізнаєтеся один одному в любові після кожної телефонної розмови. Ви любите варити йому каву, піклуватися про нього, і він відповідає взаємністю. Ви не перестаєте відчувати себе коханою і потрібною. Ви просто дуже щасливі разом.

Звичка без любові

Але іноді трапляється так, що любов не проходить випробовування часом. Побут, розбіжності і суперечки виявляються сильнішими вашого почуття. Ви продовжуєте залишатися разом, тому що звикли один до одного. Але крім цієї самої звички, вас давно нічого не пов'язує. Ось кілька тривожних ознак, які кажуть про те, що ваша любов вас зібралася покинути:

 • Відсутність спільних тем для розмови. Цілком можливо, що спільні теми для розмови у вас є, але вони вже не хвилюють вас. Ви віддаєте перевагу обговорювати робочі моменти зі своєю подружкою, а він зі своїм другом. А вдома ви віддаєте перевагу мовчки дивитися телевізор.
 • Частіше «Я», а не «МИ». У ваших нечастих мізерних спільних бесідах все більше і більше кожен думає тільки про себе. Свої інтереси понад усе. Спільних планів на життя вже немає. Є ваші плани на майбутнє і його.
 • На різних полюсах. Улюблені фільми, улюблені місця, спільні свята. Як давно це було, чи не так? А що вже говорити про романтичну вечерю? Коло спільних інтересів замкнулося на вирішенні тих самих побутових проблем.
 • Занепад пристрасті. Фізичний контакт зійшов на «ні».
 • Що робити

  Якщо ви проживаєте любов без звички, намагайтеся зберегти ті світлі почуття, які є у вас зараз. Підживлювати свою закоханість приємними емоціями, теплими моментами і романтичними вечорами. Не думайте про те, що спільний побут може зруйнувати ваші світлі почуття. Думайте про те, що попереду у вас велике спільне майбутнє.

  Якщо ви можете з упевненістю сказати, що у вас з'явилася звичка любити, радійте і насолоджуйтеся тим, що ви маєте. Просто любіть його і будь те щасливі. Адже ваша пара знає, в чому секрет міцних стосунків.

  Якщо ви зрозуміли, що звичка подолала любов, вирішуйте для себе, чи є майбутнє у ваших відносин. Якщо ви обидва відповіли негативно, то, можливо, вам варто розлучитися і почати знову. Якщо ж ви вирішили зберегти відносини, сміливо міняйте своє життя. Згадайте юність вашої любові, пристрасть, жагу один одного. Поміняйте житло, роботу, згадайте про спільні інтереси. Більше подорожуйте і проводьте час разом. Щоб знову повернути почуття закоханості, потрібно стати знову молодою і завзятою парою. Саме це вам і потрібно прагнути.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *