Як розвинути реакцію: корисні поради

Швидкість реакції визначається тим, наскільки швидко людина може рефлекторно відреагувати на подразник. Здавалося б, ця тема повинна бути цікава тільки медикам і вченим-фізіологам, а простим людям розбиратися в цьому питанні ні до чого. Але насправді це не так. Від швидкості реакції залежить якість виконання деяких видів діяльності. А в екстремальній ситуації, якщо ми зможемо відреагувати швидко, ми суттєво підвищимо свої шанси врятуватися. Так що, чим швидша реакція, тим краще, інформує Ukr.Media.

Відбувається все наступним чином: подразник впливає на рецептори, що посилають відповідні імпульси в мозок, який, у свою чергу, посилає відповідні сигнали до м'язів, які покликані скорочуватися, виконуючи задану дію. Класичним прикладом безумовної реакції можна назвати відсмикування руки від гарячого. Але є й умовні реакції, які має сенс тренувати. Що ж ми в силах зробити в цьому відношенні?

Емоційний контроль

Уповільненню реакції ми часто можемо бути зобов'язані свідомому чи підсвідомому страху, особливо якщо дія несе потенційну небезпеку. Наприклад, страх падіння на слизькій або нерівній поверхні. Опинившись в умовах подолання перешкоди, ми просто витрачаємо сили на страх, знижуючи концентрацію і швидкість пересування.

Щоб позбутися страху подібного роду, рекомендується в якості тренінгу подумки програвати ситуацію, щоб моделювати в мозку послідовність дій. Наприклад, уявіть, що падіння відбувається. А тепер подумайте, як і в якій послідовності групуватися, щоб пом'якшити удар. Таке тренування додасть впевненості і відчуття контролю над ситуацією.

Медитативні техніки

Ви помічали, що коли ми розслабляємося, то деякі фізичні дії даються нам легше і швидше, ніж тоді, коли ми напружені і весь час думаємо, вийде у нас чи ні. Цю обставину можна і потрібно використовувати, щоб розвивати швидкість реакції. Але поєднання зібраності і розслаблення досягається не відразу, а шляхом багаторазового повторення. В цьому відношенні добре допомагає практика медитації. Спочатку необхідно навчитися розслаблятися (передусім фізично), а потім зосереджуватися на предметі чи дії.

Тренінг реакції

Мова йде про комплекси вправ, спрямовані на відпрацювання тієї реакції, яка вам необхідна. Це може бути реакція на звук, на дотик, на візуальний подразник. Класичним прикладом тренування тактильної реакції може бути парна вправа, під час якої людина сидить з зав'язаними очима, інша доторкається до її руки, а перша повинна якомога швидше відреагувати (наприклад, схопитися і побігти до дверей).

Комплексні тренування

Після достатнього освоєння швидкості реакції на різні почуття окремо для вдосконалення навичок можна і потрібно ускладнювати вправи. Так з'являється можливість тренувати одночасно слух і дотик або зір і слух. Але повторимо, що займатися для досягнення дійсно стійкого результату доведеться щодня.

Внесення до заняття змагального компонента

Залежно від того, з якою метою вам потрібно поліпшити швидкість реакції, тренувати її можна як відповідь на один подразник, так і на всі одразу. Займатися теж можна як сам на сам з інструктором, так і в групі. Друге все-таки краще, оскільки це привносить додаткову мотивацію — виконати вправу швидше і краще суперників. І, як показує практика, це є дієвим методом, здатним істотно скоротити час, необхідний на освоєння того чи іншого уміння.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *