Як перестати ображатися через дрібниці

Діти вміють ображатися вже з двох років, але якщо маленькій дитині можна пробачити таке почуття, поведінка дорослої людини, яка образилася на кого-небудь за сущі дрібниці, іноді здається смішною. Як перестати ображатися на людей і навчитися контролювати власні емоції? Постараємося в доступній формі відповісти на ці питання, інформує Ukr.Media.

Як зароджується образа

Механізм виникнення образи простий:

 • Спочатку ми будуємо для себе лінію поведінки іншого, формуючи уявлення про те, як він вчинить в конкретній ситуації.
 • Потім відбувається порівняння очікуваної і реальної поведінки.
 • В результаті формується реакція на поведінку людини, яка не збіглася з нашими уявленнями: спочатку ми відчуваємо злість і роздратування, а потім вже ображаємося.
 • Жіноча образа

  Людина не може образитися на сторонню людину, навряд чи вона приховає образу і на тварину або рослину. Чому? Тому що вони не зачіпають його почуттів, не можуть зробити боляче.

  Жіноча образа знайома всім, а ось чоловіча — поняття рідкісне, справжній чоловік рідко дозволяє собі таку слабину, пані ж роблять це практично щодня. Найчастіше дівчина ображається на хлопця, а заміжня жінка — на чоловіка, тобто на найбільш близьку і дорогу людину. Предметом невдоволення може бути багато що. Іноді, здавалося б, можна не чіплятися до слів, дій або вчинків, але…

  Як же перестати ображатися на коханого? Деколи це здається неможливим, виною тому зайва емоційність прекрасних осіб та їх здатність накручувати себе. Насправді впоратися з образою нескладно.

  Ось кілька рекомендацій:

  • Постарайтеся зрозуміти природу образи. Вона може бути двох видів. Перший має в основі необґрунтовані страхи: неправильне мислення, заздрість або горезвісні ревнощі. Другий — це своєрідна «акція протесту». Не знаючи, як правильно висловити незгоду або злість, людина починає ображатися.
  • Прийдіть до усвідомлення, що образа — деструктивне почуття, за допомогою нього ви не зможете домогтися бажаного. Не використовуйте образу як спосіб маніпуляції, так ви тільки зруйнуєте відносини.
  • Уразлива жінка асоціюється у чоловіка з неприємними емоціями: він постійно відчуває себе винним і не розуміє, що зробив не так. Жодному, поважаючому себе хлопцеві, не сподобається подовгу перебувати у стресі. Тому якщо ви не хочете втратити коханого, перегляньте власну поведінку.
  • Не будуйте ілюзій і не сприймайте чоловіка як робота. Ви не можете запрограмувати його поведінку, він — вільна особистість і має право вибору. Зате ви в силах змінювати себе і свою поведінку, направте свою енергію на роботу над собою, це принесе позитивний результат.
  • Позбавтеся від давніх образ. Не збирайте їх і не тримайте в собі. Спокійно промовляйте їх коханому, чітко обґрунтовуючи свою думку з кожного питання. Слухайте і його поради, і пропозиції. Працюйте над стосунками разом.
  • Підвищуйте самооцінку і будьте впевнені в собі. Гніваються з будь-якого приводу тільки слабкі люди, сильні здатні грамотно і справедливо оцінити будь-яку ситуацію, зрозуміти і прийняти власні помилки і помилки інших. Бути скривдженим означає виявляти і визнавати власну слабкість.
  • Пам'ятайте, що будь-яка життєва ситуація чогось нас вчить. Намагайтеся знаходити позитивні і повчальні моменти в кожному конкретному випадку.

  Як позбутися від деструктивної звички

  Існує кілька способів, які допоможуть зрозуміти, як перестати злитися і ображатися.

  • Кожен раз потрібно обдумувати те, що трапилося, коли хвиля образи вже пройшла. У цьому випадку емоції відступлять і не будуть мати істотного впливу на оцінку ситуації. Для ефективності роздумів задайте собі кілька питань: «Чому ситуація так зачепила? Які можуть бути причини поведінки людини, на яку ви ображалися або ображаєтеся досі? Чи можна було відреагувати по-іншому?»
  • Спробуйте встати на місце кривдника. Погляньте на ситуацію його очима, спробуйте зрозуміти, що він відчуває, який сенс вкладав в слова і вчинки, що викликали ваше невдоволення. Вставши на місце іншого, ви поглянете по-новому і на власну поведінку.
  • Потрібно постаратися припустити, що дії близької людини обґрунтовані благородним мотивом. Наприклад, якщо хлопець не згоден з думкою своєї дівчини щодо навчання в автошколі, це не означає, що він не вірить в її сили. Можливо, він піклується про безпеку і готовий сам відвозити її в будь-яке місце. Навчившись бачити суть, ви перестанете звертати увагу на непотрібні дрібниці і дратуватися у відповідь на зауваження.
  • Навчіться правильно сприймати критику і зауваження, реагуючи на них як на побажання стати краще. При цьому не потрібно бути залежним від чужої думки, особливо від думки сторонніх людей, адже вони часто суб'єктивні і ґрунтується лише на поверхневій оцінці зовнішньої поведінки. Образившись на несправедливу критику, ви немов мовчазно погоджуєтесь з усім сказаним.
  • Не дозволяйте образі перекривати світлі почуття. Іноді ми не в силах стримати образу. Що ж, ображайтесь, але не переставайте любити. Життя коротке, не потрібно витрачати її на сварки. Навчіться прощати і приймати людей такими, які вони є. Наприклад, питання про те, як перестати ображатися на чоловіка, відпаде само собою, коли дружина зрозуміє, що її чоловік не пластилін, а «виліпити» ідеального чоловіка просто неможливо.

  Образа може зачаїтися в серці людини і вилитися назовні в найбільш невідповідний момент. Не дозволяйте емоціям брати гору над розумом, будьте вище дріб'язкових суперечок і непотрібних з'ясувань стосунків між близькими людьми. Будьте собою і поважайте особистість кожної дорогої людини, тому перестати ображатися через дрібниці — значить, стати сильною, мудрою і приємною у всіх відношеннях людиною.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *