Як не стати егоїстом, але припинити жити лише для оточуючих людей

Якщо хтось живе, як кажуть, для себе, то його вважають егоїстом. Однак жити для себе, а не для близьких, зовсім не означає не любити їх. Швидше навпаки: приділяючи собі достатньо часу, можна перебувати у гарній фізичній формі і душевній рівновазі, а це означає, мати енергію, якою можна поділитися з оточуючими. Але досягти такого балансу нелегко, інформує Ukr.Media.

Якщо людина постійно намагається зробити так, щоб близьким людям було комфортно, вважає, що поганий мир кращий за добру сварку, згодна з виразом "все краще — дітям", постійно відкладає свої справи і відпочинок заради інших — їй необхідно переглянути пріоритети.

Почати ставити себе на перше місце — непросте завдання, але чи можна говорити про любов до інших, якщо не вдається проявити увагу і любов до самого себе. Є кілька корисних рекомендацій, які допоможуть на шляху до цієї мети.

Ставити свої бажання на перше місце

Необхідно навчитися ставити свої бажання на перше місце. Якщо хочеться у відпустку, але немає змоги, тому що на плечах купа зобов'язань, рекомендується відкласти справи на розумний проміжок часу і спланувати відпочинок.

Можна почати з простого, без різких дій — просто робити те, що хочеться, саме те, що ви не дозволяли собі. Наприклад, спати до обіду, вдягати той одяг, який подобається, завести домашнього вихованця.

Відстоювати власні інтереси

Наприклад, керівництво примушує працювати довше, а доплачувати забуває, або батьки змушують працювати на грядках замість поїздки на море. Можна висловити своє невдоволення ввічливо, але твердо. Вимагати, поки не вийде відстояти свою думку. Вийде один раз — і далі буде легше.

Відходити від думки оточуючих

Але спочатку — припинити засуджувати і оцінювати інших. Тоді і в оточуючих відпаде бажання обговорювати. Одразу зробити це, можливо, не вийде, така сила мислення. Але з часом, намагаючись не озиратися постійно на те, що люди скажуть, можна відчути більше внутрішньої свободи.

Планувати життя під себе

Щовечора і щоранку слід питати себе про свої бажання. Далі продумувати дії, які необхідні для досягнення поставлених цілей. Виходячи з них, будувати плани на день, тиждень, місяць.

Починати з простого: що хотілося б з'їсти, що одягнути. Орієнтуючись на свої справжні бажання, людина вчиться чути і розуміти себе, і давати собі потрібне, а це означає, — піклуватися про себе.

Не порівнювати себе з гарною людиною

Необхідно відстежувати моменти, коли людина порівнює себе з гарною і доброю людиною, яка завжди віддасть останнє. Ідея бути гарною людиною приваблива, але це лише механізм соціального управління. Дотримання її зазвичай відбувається на шкоду собі.

Слід почати робити тільки те, що дійсно до душі, і незабаром на вас чекатиме винагорода — внутрішня свобода і задоволеність собою.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *