Фрази, які допоможуть уникнути незручних пауз у розмові

Багатьом знайома ситуація, коли під час спілкування (особливо в компанії, де люди мало знайомі один з одним) раптом повисає тиша. Це може статися, наприклад, якщо хтось невдало пожартував. Чим довше триває незручна пауза, тим важче повернути розмову в невимушене русло. Чи можна навчитися мистецтву приємної розмови та подоланню незручного мовчання?

Ось головні фрази, які допоможуть припинити мовчання і розрядити обстановку. Радимо взяти на озброєння, інформує Ukr.Media.

Будь-які зауваження щодо погоди

Жителі туманного Альбіону славляться незворушністю і вмінням підтримати світську бесіду. Недарма притчею стала чисто англійська тема погоди в розмові. «Сьогодні чудова погода! Неправда?» «Як ви вважаєте, завтра буде дощ?» «Яке надзвичайно тепле літо в цьому році!» Подібні репліки не тільки допоможуть припинити незручне мовчання, але й налагодити невимушену розмову. Адже тема однаково знайома всім присутнім, нейтральна за змістом і не вимагає значних розумових зусиль.

Фрази, які круто змінюють тему розмови

«А ви чули, що….?» «Ви не уявляєте, що зі мною сталося на цьому тижні!» «Вчора зі мною стався кумедний випадок!» Якщо тривала незручна пауза в розмові виникла через не зовсім вдалу тему розмови – рішуче її міняйте. Допоможіть переключити увагу присутніх на інший предмет.

Фрази з новинами

«Я нещодавно зустрів(а)…, і він розповів мені дивну новину». «Ви чули, що вчора заявив президент (губернатор, директор)?» Подібна репліка допоможе викликати пожвавлення в розмові. Тільки не варто поспішати висловлювати власну категоричну оцінку предмета розмови. Інакше є ризик знову завести розмову в глухий кут: можливо, ваша думка буде кардинально відрізнятися від поглядів співрозмовників. І це викличе непотрібні розбіжності і суперечки.

Фрази, що розрядять обстановку

Тут буде до речі дотепний жарт або анекдот. Адже ніхто не стане заперечувати, що сміх (та й просто посмішка) зближує незнайомих і самих різних людей. Сподіваємося, що в кожній компанії знайдеться хоч одна людина з прекрасним почуттям гумору.

Фрази про людину, що відсутня

Якщо незручна пауза запанувала в дамському суспільстві, то «розрядити» обстановку допоможе фраза про людину, що відсутня (переважно жіночої статі). «Я днями зустріла Машу. Так ось, вона так сильно схудла, неймовірно!» Таким чином, неважко покласти початок новій розмові. Не зовсім етично обговорювати відсутню людину, іноді це пахне плітками, але яка дочка Єви не грішить цією маленькою вадою? Та й незручного мовчання як не бувало.

Уміння підтримувати розмову – це особливий талант. І виходити з незручних ситуацій вміють далеко не всі люди. Головний секрет цього вміння – «підкинути» співрозмовникам потрібну фразу і змусити всіх присутніх говорити на задану вами тему. Якщо ви навчитеся це робити, то, можливо, не тільки прославитися як душа компанії, але й допоможете запобігти проблемам у відносинах ваших знайомих і близьких людей.

Приємного спілкування!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *