Декілька лайфхаків, як зберегти низьку температуру в холодильнику при відключенні світла

Аварійні та планові відключення електроенергії сьогодні є майже у всіх населених пунктах України. Жителі нашої країни стійко переносять всі негаразди, пов'язані з відключеннями світла. За відсутності електроенергії можна змиритися з тим, що немає зв'язку, води та опалення, але відключений тривалий час холодильник може не тільки привести до викидання безлічі продуктів, але і харчових отруєнь, інформує Ukr.Media.

У цей непростий час українці демонструють чудеса спритності і кмітливості, купуючи світильники на батарейках, спеціальні акумулятори для роутерів і обігріваючись грілками з гарячою водою. Але що ж робити з холодильником, якщо світла немає по півдня, а то й цілу добу? Ми розповімо, як зберегти низьку температуру в холодильнику тривалий час, і як уберегти продукти від псування.

Як зберегти низьку температуру в холодильнику при відключенні світла

До будь-яких надзвичайних ситуацій необхідно готуватися заздалегідь, в тому числі і до відключення світла. Щоб зберегти холод в холодильнику, а значить і продукти, слід зробити:

  • Заздалегідь наберіть воду в ємності — це можуть бути харчові контейнери, пакети для льоду і будь-які пристосування, в яких можна заморозити воду. Бажано, щоб це були герметичні упаковки. Заморозьте ємності з водою в морозилці, і зберігайте їх там до тих пір, поки вони вам не знадобляться.
  • Ще одна можливість зберегти низьку температуру в холодильнику — придбати сухий або блоковий лід. Купити такий лід не складе труднощів, а ось в потрібний момент він вам дуже стане в нагоді.
  • Під час відключення електроенергії продукти можуть безпечно зберігатися в холодильнику до 4 годин, за умови, що ви рідко відкриваєте його дверцята. Якщо світло відсутнє більше зазначеного часу, перекладіть контейнери із замороженою водою, сухий або блоковий лід на полиці холодильника, щоб зберегти продукти в цілості й схоронності.
  • Якщо ви живете в приватному будинку і за вікном мінусова температура, тоді продукти можна зберігати на вулиці, убезпечивши їх від зазіхань тварин. Міським жителям в квартирах зберегти продукти без світла можна на балконі, або ж вивісивши їх за вікно.

Варто зазначити, що у деяких жителів багатоквартирних будинків є свої підвали, де можна зберігати продукти без холодильника. Те ж відноситься і до людей, у яких свій будинок, і часто є льох або підвал. Такі приміщення прогріваються дуже повільно і дозволяють зберігати в них продукти без ризику, що вони зіпсуються.

Правильна температура в холодильнику

Ви повинні пам'ятати, що безпечна температура зберігання продуктів в холодильнику — від 4 градусів і нижче, а в морозильній камері повинно бути не вище нуля градусів. При зазначених температурах ваші продукти залишатимуться охолодженими в холодильнику протягом 4 годин, а в морозилці — 48 годин при повному завантаженні або 24 години при частковій.

При найменшій підозрі, що продукти зіпсувалися, їх слід викинути. При цьому, не варто їх заморожувати повторно або пробувати на смак.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *