Ці ознаки свідчать про те, що ви є емоційним мазохістом

Емоційний мазохізм не піддається контролю і негативно впливає на усі сфери життя. Він властивий майже усім людям, але для декого це явище отримує масштаби справжньої психологічної проблеми. Про те, які ознаки вказують на схильність до емоційного мазохізму, ми розповімо далі, інформує Ukr.Media.

Самокритика

Проводити багато часу у діалозі з собою у негативному і критичному напрямку — головна ознака мазохізму. Це може відбуватися, тому що ви інтерналізували жорстокого батька, злого вчителя або емоційно закритого партнера. Щоразу ви критикуєте себе, свої рішення і досягнення, що неминуче призводить до апатії, депресивних настроїв, стресу. Якщо ви впізнали себе у цьому описі, то вам варто розібратися у собі і, ймовірно, звернутися до психолога, щоб вирішити проблему і позбутися від шаблонної поведінки.

Спілкування з токсичними людьми

Якщо вас оточують здебільшого злі або жорстокі друзі, родичі і романтичні партнери, ви є їх спільним знаменником. Подумайте, чому ви наполегливо обираєте токсичне оточення? Можливо, це здається вам знайомим і комфортним на підставі досвіду з вашого минулого? А, можливо, ваша самооцінка є настільки низькою, що ви вважаєте, що це все, на що ви заслуговуєте? Пам'ятайте, що вибір людей, які є у нашому колі спілкування, у підсумку залишається лише за нами, а тому намагайтеся не байдикувати і самостійно будувати своє життя.

Уникнення здорових відносин

Зазвичай, емоційні мазохісти не можуть тривалий час перебувати у здорових відносинах, оскільки спокій, гармонія і комфорт швидко їм набридають. Це — незвичні стани для таких людей, а тому їм часто на підсвідомому рівні здається, що щось йде не так. Зрештою, відчуваючи внутрішній дискомфорт від близькості, мазохісти йдуть від партнерів, продовжуючи знову й знову шукати звичні негативні сценарії.

Використання конфліктів для емоційного підживлення

Мазохістам може бути важко зрозуміти, що людина піклується про них, якщо вона не нападає, не проявляє агресію, не вступає у конфлікт. Високі і низькі градуси сварок дозволяють їм отримувати необхідні емоції — наприклад, часто саме мазохісти відчувають найбільшу близькість з партнером під час сексу після скандалу, оскільки для набуття душевного комфорту їм необхідно отримати певну дозу негативу.

Прагнення до апатичних станів

Полюбляєте слухати сумні пісні, коли й без цього перебуваєте у поганому настрої? Багато людей роблять так само, і це навіть корисно — іноді слід довести свої емоції до межі, щоб, нарешті, відпустити їх. Однак в емоційних мазохістів усе трохи інакше. Вони навмисно занурюються у стан сильної туги не стільки для того, щоб відпустити негативні емоції, скільки з метою погіршити їх. Це — спосіб навмисно завдавати собі ще більше болю.

Повторюваний вибір негативного сценарію

Емоційні мазохісти щоразу роблять вибір, який приречений на провал. Вони схильні жити у повторюваному циклі саморуйнування, і це — серйозна проблема, яка часом вимагає тривалого періоду психотерапії. Щоб опрацювати негативні шаблони і зрозуміти, чому ви робите те, що робите, необхідно, у першу чергу, визнати факт наявності проблеми, а потім, як вже говорилося раніше, звернутися по допомогу до фахівця. Ще один відмінний варіант — самостійне занурення у тему, зокрема, аналіз дитячих травм і їх наслідків. Існує безліч чудових книг, які допоможуть вам розібратися у тому, що ви переживаєте, і почати щось змінювати.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *