Чому потрібно перестати догоджати всім і кожному

Ніхто не ідеальний. Ми всі робимо помилки. Говоримо неправильні речі. Падаємо. Піднімаємося. Вчимося. Ростемо. Йдемо вперед. Ми живемо!

Спроби догодити всім жахливо стомлюють. Коли ви постійно в чомусь відмовляєте собі, ви не відчуваєте щастя і задоволення. Ви відчуваєте порожнечу. Як ніби життя завмерло, і ви скам'яніли зсередини, інформує Ukr.Media.

Ви забагато дбаєте про оточуючих? Ви занадто добрі і багато сил віддаєте відносинам з іншими? Все це позбавляє сил і енергії. В результаті вам знадобиться багато часу на те, щоб відпочити і «перезарядити батарейки». Вам потрібно більше думати про себе. Ось 6 причин, чому вам варто перестати догоджати всім і кожному.

Намагаючись завжди догоджати іншим, ви втрачаєте себе. Ви завжди намагаєтеся догодити оточуючим? Це робить вас слабкими. Чим більше ви будете намагатися завжди і зі всіма жити в згоді, ігноруючи власні потреби, тим більше ви будете втрачати себе і свою унікальну особистість.

Намагаючись завжди догоджати іншим, ви завдаєте собі біль. Більшість людей, яким ви так намагаєтесь догодити, навіть не помічають ваших спроб і намагань. Це заподіює вам біль, адже думка оточуючих для вас так важлива. Якщо так триватиме і далі, то ви в думках можете прийти до того, що життя просто втрачає сенс.

Якщо ви дуже багато часу і сил витрачаєте на спроби догодити всім і кожному, то легко можете забути про себе і своє благополуччя. Думаючи про потреби оточуючих, але забуваючи про свої власні, ви завдаєте собі шкоди. З часом це може призвести до хронічного стресу і негативних наслідків для здоров'я в довгостроковій перспективі.

Намагаючись завжди догоджати іншим, ви стаєте занадто вразливими. З усіх сил намагаючись догодити всім і кожному, ви стаєте свого роду жертвою. Жертвою, яку критикують за її недосконалість і недоліки. Чому? Тому що з часом ви все більше і більше будете залежати від думки оточуючих вас людей. Ви просто не можете догодити всім і кожному. Це неможливо. Будь ласка, припиніть це робити!

З часом люди, які вас оточують, почнуть залежати від вас. Вони звикнуть до того, що ви в будь-якій ситуації їм допомагаєте. Саме тому з часом вони почнуть все частіше і частіше просити вас про допомогу. Якщо в якийсь момент ви не зможете їм допомогти, то це зруйнує всі їх плани і зробить нещасними. Така співзалежність небезпечна. Вона може розвиватися поступово, і ви можете навіть не помітити, коли це сталося.

Ви постійно всім допомагаєте, але коли допомоги та підтримки потребуєте самі, то поруч може нікого не бути. Ось у чому вся іронія. Багатьом з тих, кому ви допомогли, може навіть не прийти в голову думка про те, що вам потрібна допомога. Це заподіює біль. Ви відчуваєте, що вас не люблять і навіть не намагаються дбати у відповідь.

Прагнення догодити всім може бути викликане низькою самооцінкою, страхом бути покинутим, почуттям провини або тиском зі сторони. Будьте обережними, адже ви можете звикнути догоджати всім навколо на збиток собі. Коли ви позбудетеся від цієї звички, у вас з'явиться більше часу для себе. Ви зможете більше часу приділяти досягненню цілей. Зможете більше відпочивати, читати, подорожувати. Ви краще познайомитеся з собою справжнім.

Хіба це не чудово? Хіба не надихає частіше говорити «так» собі?

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *