Чому не можна повторно використовувати пластикові пляшки від води

Багато хто не бачать нічого поганого в тому, щоб використовувати повторно пластикові пляшки. Адже це зручно, та й накопичується їх в кожному будинку величезна кількість. Ось тільки екологи і медики цього робити не рекомендують. Є дві істотні обставини, дізнавшись про які, зовсім не захочеться перезаповняти пластикову тару, інформує Ukr.Media.

Пластикові пляшки – любов всіх дачників.

Сьогодні, мабуть, тільки ледачий не використовує пластикові пляшки повторно. Причому, багато хто це роблять їх з добрих спонукань і з турботою про довкілля. До того ж куди ще налити воду в ліс або де зберігати зварений компот. І мало хто знає про те, що ця звичка може стати для людини фатальною. І причин тому, щонайменше дві.

Причина №1 – хімікат Бісфенол А в ряді країн визнали потенційно небезпечним, але всеодно використовують для виробництва пластику, для пляшок в тому числі. При цьому вчені довели, що при нагріванні Бісфенол А проникає у воду. Так, в незначній кількості. Але цього цілком достатньо, щоб запустити небажані процеси в організмі людини. Так, цей хімікат може стати причиною порушення гормонального фону і розвитку раку молочної залози.

Причина №2 – бактерії. Навіть у тому випадку, якщо тара була вимита ретельним чином, коли в неї заливаєш нову порцію води чи іншої рідини, бактерії там залишаються – вже дуже вони живучі.

Вчені під час досліджень перевіряли багаторазові пляшки, якими користуються спортсмени. Виявилося, що після 7 днів використання з регулярним миттям на горловині було в 900 тисяч разів більше бактерій, ніж на новій пляшці. Варто сказати, що навіть на кришках громадських туалетів результат куди скромніше. Все б нічого, але 60% бактерій, виявлених на пляшках, хвороботворні.

Правильний вибір – скляна пляшка.

Отже, що ж робити, щоб не стати жертвою пластикових пляшок? В ідеалі – відправляти їх в сміттєвий контейнер на переробку відразу після того, як вони була використані. З реального – придбати багаторазову флягу з пластику, на якій є позначка «без BPA» (бісфенолу А). Непоганий вибір – фляга з кераміки або скла. Такий посуд не так привабливий для бактерій.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *