Чому жіноче серце працює швидше за чоловіче: важливі фактори

Чи є правдою те, що у жінок серце б'ється швидше, ніж у чоловіків, розповіли фахівці. Людський організм — складний і унікальний механізм. У кожної людини він функціонує по-своєму. Вчені виявили, що реакція чоловічого та жіночого сердець на стресові ситуації і навантаження відрізняється, інформує Ukr.Media.

Особливості функціонування серця у чоловіків і жінок

Про те, що існують відмінності у внутрішній будові чоловічого і жіночого тіла, вчені дізналися давно. Під час розвитку науки і техніки, їм вдавалося виявляти нові особливості у функціонуванні систем і органів людей різної статі.

Вченим вдалося встановити і науково довести той факт, що серце у жінок є меншим, ніж у чоловіків. Зате у представників сильної статі для підтримання нормального функціонування цього важливого органу витрачається більше енергії.

Американські вчені провели дослідження чоловіків і жінок, яке було пов'язане з виявленням відмінностей у роботі серцево-судинної системи. Основним інструментом в експерименті був сучасний томограф. Усім учасникам дослідження була зроблена 4D магнітно-резонансна томографія.

Завдяки сучасній апаратурі вчені змогли провести спостереження за функціонуванням серця у режимі реального часу.

Фахівці встановили, що важливий орган у представників двох статей працює по-різному.

У представників сильної статі основне навантаження отримує лівий шлуночок. У жінок — виникають завихрення крові, що ускладнюють кровотік. Крім цього, у них лівий шлуночок серця є більш розтягнутим.

Вчені планують продовжити дослідження у цій області з метою встановлення більш детальних причин відмінностей у роботі серцево-судинної системи представників двох статей.

Чому жіноче серце б'ється швидше, ніж чоловіче

Вчені з Канади під час різних досліджень встановили причини, які можуть пояснити, чому у жінок серце б'ється швидше, ніж у чоловіків.

Різне функціонування серцево-судинної системи у представників різних статей пов'язане з одним фактором — біологічним годинником. Чоловічий і жіночий організми живуть за різними біологічними ритмами.

Крім цього, процеси, що відбуваються в організмі чоловіків і жінок, регулюються різними гормонами. Вони також впливають на роботу серцево-судинної системи.

У жінок серце б'ється швидше через гормон естроген. Він регулює не лише циклічне функціонування статевої системи.

Канадські вчені з'ясували, що естроген впливає на чималу кількість процесів у роботі як жіночого, так і чоловічого, організму:

  • швидкість росту волосся;
  • періодичність кліпання очима. Жінки кліпають у середньому 14,9 раза на хвилину. Чоловіки — 14,5 раза. Пов'язано це з впливом естрогену на вироблення лубрикантів, що потрапляють в очі. Прийом гормональних препаратів і контрацептивів, що стимулюють вироблення естрогену, збільшує кількість кліпань у жінок до 19 разів на хвилину;
  • швидкість засвоєння алкоголю;
  • процеси перетравлення їжі. Жінкам треба на 20-25 % більше часу на перетравлення їжі, що надійшла, ніж чоловікам. Естроген впливає на роботу жовчного міхура і на склад травної жовчі. Вона стає "м'якшою". У ній менше солей, що розчиняють їжу.

Попри те, що серце жінок менше і легше, ніж у чоловіків, воно скорочується швидше. Середні показники чоловічого серцебиття — 69-73 уд/хв, жіночого — 75-83 уд/хв. Пов'язано це, знову ж таки, з різним рівнем гормону естрогену.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *