Чи може група крові дитини не збігатися з батьківською

Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьогодні наукою доведено: таке цілком можливо. Давайте розберемося в цьому питанні, інформує Ukr.Media.

Найчастіше це питання постає особливо гостро, якщо чоловік при розбіжності групи крові починає підозрювати свою дружину в зраді. Однак навіть зі шкільної програми ми знаємо, що в цьому випадку немає причин для хвилювань. Втім, освіжити інформацію ніколи не буває зайвим.

Як відомо, взаємозв'язок між групами крові батьків і дітей існує — це ознака, як і будь-яка інша, передається у спадок. При цьому не у всіх випадках простежується збіг. Ще знаменитий австрійський біолог Грегор Йоганн Мендель, який вивчав питання спадкування, заявляв, що група крові формується в результаті випадкової комбінації генів матері і батька малюка.

На поточний момент заведено розрізняти чотири групи по системі АВО — залежно від наявності антигенів А і В. Згідно з нею, перша група не містить в собі антигенів (позначається ОО), друга — містить А антиген (АТ), третя — В антиген (ВО), а четверта — обидва антигени (АВ). Дитина успадковує від кожного з батьків по одному антигену, і від отриманої комбінації буде залежати її група крові.

Можливі варіанти групи крові дитини

Біологами розроблена таблиця визначення групи крові дитини — в ній зазначені поєднання груп батьків, а також результат, який може спостерігатися у малюка.

Згідно з даною таблицею, якщо в обох батьків перша група крові, то в них народиться дитина з такою ж групою. А ось далі починаються розбіжності: у подружжя із другою групою є 25-відсотковий шанс, що народиться дитина з першою. У пари з третьою — 25-відсотковий шанс, що народиться з першою. У пари з четвертою — така ж 25-відсоткова ймовірність, що народиться або з другою, або з третьою групою крові. Більш того, при поєднанні першої і четвертої груп дитина, швидше за все, народиться або з другою, або з третьою групою крові.

Наведена вище статистика говорить про те, що визначення батьківства за групою крові є ненадійним способом. Тільки якщо в обох батьків перша група крові. Це пов'язано з тим, що дитина може успадкувати групу батька або матері. У більшості випадків парі знадобиться консультація лікаря-генетика. Біологи відзначають, що організм людини досі являє собою таємницю, і тому ми маємо бути готові до нових несподіванок, у тому числі з області успадкування.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *