Борделі Третього рейху: заборонена сторінка історії

Борделі в концтаборах

До 1942 року рейхсфюрер СС Гіммлер почав перейматися підвищенням продуктивності праці рабів у концтаборах. І він вирішив ввести в таборах «будинки терпимості», щоб дати «старанно трудящим ув'язненим можливість відвідати бордель і насолодитися товариством жінки». Гіммлер цинічно вважав, що після такого заохочення в'язні будуть ефективніше працювати.

Перший бордель для ув'язнених відкрили у червні 1942 року в таборі Маутхаузен у Верхній Австрії. Пізніше публічні будинки були відкриті в більшості одіозних концтаборів: Аушвіці, Бухенвальді, Заксенхаузені, Дахау. Невільниць-повій рекрутували переважно з Равенсбрюка — концентраційного табору для жінок. В основному це були німкені з «асоціальних елементів»: повії, бездомні, кримінальниці. Єврейок не брали, так само як і євреї-ув'язнені не мали права відвідувати табірні борделі. Жінкам обіцяли хороший пайок і свободу через півроку «роботи». В реальності відпрацьованих в таких борделях жінок відправляли назад у концтабір.

На все про все ув'язненим давали 15 хвилин. Була дозволена тільки одна поза — місіонерська. У кожній двері перебувало отвір, у яке наглядач SS стежив за процесом. Розмови і будь-яке спілкування крім статевого акту заборонялися.

Дивно, що, незважаючи на серйозне викорчовування нацизму, про існування борделів у концтаборах не було широко відомо аж до 1990-х років.

Публічні будинки для іноземців та найманих робітників

Нацистська влада як могли припиняли будь-які статеві стосунки між німецькими жінками і привезеними на примусові роботи в Німеччину чоловіками (до кінця 1944 року їх вже набралося 7,5 мільйона — від французів до радянських громадян) — боялися, що мільйони інородців зіпсують чистоту німецької раси.

У 1941 році за розпорядженням Мартіна Бормана були створені борделі для іноземних робітників. У цих будинках терпимості працювали виключно іноземки — з насильно викрадених або жінок яки приїхали добровільно. Іноземні робітники жили в закритих поселеннях, їм видавали спеціальні талони, які вони могли пред'явити в публічному домі.

Стаціонарні борделі вермахту

Армійські «будинки терпимості» з'явилися відразу з початком Другої світової війни: 9 вересня 1939 року міністр внутрішніх справ Німеччини Вільгельм Фрік, прагнучи утримати солдатів від зґвалтувань, гомосексуалізму та венеричних захворювань, наказав створити борделі для вермахту на окупованих територіях. В роки війни німці організували понад 500 борделів, розділені порівну між Західним і Східним фронтами.

На Східний фронт привозили дівчат із Західної Європи. Наприклад, в Житомирі бордель з голландками німці відкрили після того, як серед тих, що перебували в місті військ почастішали випадки венеричних захворювань. Незабаром арійських громадянок стало не вистачати. Тоді окупаційна влада почала комплектувати борделі місцевими жінками. Претендентки на роботу повинні були володіти німецькою мовою, а їхня зовнішність — максимально наближатися до «арійського стандарту».

Пересувні армійські борделі

Як правило, в стаціонарних публічних будинках працювали місцеві: у Франції — француженки, у Польщі — полячки, в СРСР брали всіх, але особливо цінувалися расово споріднені латишки і літовки.

Але стаціонарних «будинків терпимості» на всіх не вистачало, так і не дуже нацисти довіряли місцевим жрицям кохання — дотримувалися чистоту арійської крові. Тому війська возили за собою борделі на колесах, укомплектовані чистокровними арийками. У щоденнику генерала Гальдера є такий запис: «Поточні питання. 1) Табори для військовополонених переповнені. 2) Танкісти вимагають нові мотори. 3) Війська рухаються швидко, публічні будинки не встигають за частинами».

Кандидатки в пересувні борделі проходили суворий відбір на предмет расової чистоти. Там працювали виключно німкені, голландки, датчанки і норвежки. Чимало було німкень, які працювали не стільки через гроші, скільки з патріотизму. Армійські повії вважалися службовцями Міністерства оборони, мали пристойну зарплату, страховку, користувалися пільгами.

Німецькому солдату видавалося 5-6 талончиків в місяць на відвідування публічного будинку. Крім того, командир міг видати талончик відзначився солдату в якості заохочення чи, навпаки, позбавити талончика за провину.

Союзних солдатів (італійців, угорців, румунів, словаків) у німецькі борделі не пускали, їм доводилося викручуватися самим. Тільки угорці змогли організувати подобу німецьких польових борделів. Наприклад, в Сталіно (нині Донецьк) був бордель для італійських солдатів і офіцерів, називався він «Італійське казино».

Бордель для нацистської верхівки

Елітний публічний дім у нацистській Німеччині існував у єдиному екземплярі. Офіційно нацисти боролися з проституцією, але заради державних інтересів можна було поступитися принципами.

У 1942 році в будинок, де знаходився салон Кітті, влучила авіабомба, і він був закритий службою безпеки СС.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *