9 найстаріших артефактів, які коли-небудь були знайдені

Наші предки вже мільйони років створюють інструменти, предмети мистецтва і побуту, і кожне несподіване відкриття вчить нас щось нове про розвиток нашого виду, інформує Ukr.Media.

Ломекіські кам'яні інструменти: 3,3 мільйона років

"Дійсно цікаво і дуже зворушливо бути людиною, яка вперше бере в руки кам'яний артефакт, відколи його виробник відклав його мільйони років тому", говорить Джейсон Льюїс, помічник директора Інституту Туркана і співавтор дослідження, результати якого він опублікував у Nature в 2015 році, де детально розповів про відкриття своєї команди в Кенії. Однак той, хто є першим виробником, залишається невідомим – інструменти Ломекі були створені для забивання і розрізання задовго до роду Homo (лінія видів, яка в кінцевому підсумку призвела до виникнення нас, сучасних людей), що, як вважається, виникла близько 2,8 мільйонів років тому.

Звичні знання у людських еволюційних дослідженнях [починаючи з 1960-х років] передбачали, що виникнення кам'яних інструментів нашими предками було пов'язано з появою роду Homo і що цей технологічний розвиток був пов'язаний зі зміною клімату і поширенням лугів саванни. Передумова полягала в тому, що тільки наша лінія робила розпізнавані удари каменем об камінь, щоб відбити гострі вугли, і що це була основа нашого еволюційного успіху. Відкриття його командою інструментів на півмільйона років древніших, ніж найдавніші відомі скам'янілі інструменти, виготовлені Homo, показує, що можливо, що й інші, більш ранні гомініни (група, що включає сучасних людей, вимерлі людські види, і вимерлі види, які дуже тісно пов'язані з нами, такі як австралопітек, рід, що включає відому його представницю Люсі), зрозуміли, як виготовити інструменти, або що якийсь ще невідомий член роду Homo розвивався набагато раніше, ніж ми думали.

Скульптура, що відображає людину: 40 000 років

Існує кілька печер у гірському хребті на півдні Німеччини, що називаються Швабська Юра, які містять докази окупації льодовиковим періодом Homo sapiens близько 40 тисяч років тому – є залишки вогнищ, інструментів, зброї та ювелірних виробів, а також фігурки, вирубані з кісток мамонта кам'яними інструментами. Венера Хохле-Фельса, 6,35 сантиметрова скульптура є першим відомим прикладом скульптури людської фігури. "Ви не могли б краще описати жінку, ніж ця скульптура", – сказав Смітсоніан Ніколас Конар, археолог, який народився в Огайо, чий колектив з університету Тюбінгена знайшов цю статую. Венера – присідаюча фігура з дуже великими грудьми і геніталіями яка, можливо, була символом родючості.

Кам'яні інструменти в Америці: 15 500 років

На археологічних розкопках в центрі Техасу в районі Кріт Баттермілк Майкл Р. Уотерс, директор Центру вивчення перших американців у Техаському університеті і його команда знайшли наконечники списів, леза та інші інструменти, що виходять за межі часових рамок, впродовж яких, як дослідники довго вважали, люди мігрували через Америку після перетину Берінгової протоки з Сибіру наприкінці останнього льодовикового періоду. "Це найстаріший достовірний археологічний об'єкт у Північній Америці", – сказав доктор Уотерс у журналі "Нью-Йорк Таймс" у 2011 році. Це доводить, що люди, мабуть, пройшли повз район Берингової протоки перед тим, як лід відступив, тобто вони, ймовірно, подорожували на південь уздовж західного узбережжя, можливо, на човнах, щоб дістатися до континенту Північної і Південної Америки і розселитися по континентах.

Храм: 11 000 років

Місцевість Gobekli Tepe на південному сході Туреччини, яка заповнена великими різьбленими каменями, була побудована людьми, які ще не винайшли металевих інструментів. Кам'яні стовпи, деякі з яких мають заввишки 4,9 метрів, розташовані в колах, і багато з них мають різьбу у вигляді лисиць, левів, скорпіонів і грифів. Це перше людське святилище.

Човен: 10 000 років

У 1955 році в Нідерландах було знайдене каное "Пессе", яке є найстарішим кораблем, який коли-небудь був відкритим. Воно було зроблене, за допомогою витісування внутрішньої частини колоди сокирою, згідно з Музеєм Дрента в Асені. Оскільки деякі дослідники задавалися питанням, чи може ця штука бути коритом для тварин (хоча в той час у Нідерландах люди не тримали тварин), музей створив репліку і поклав її на воду, тим самим довівши, що каное раніше плавало.

Місто: 9 500 років

Чатал Хююк (Hatalhöyük), що в центральній Туреччині, є одним з найбільших у світі неолітичних поселень і може бути одним з перших місць, де люди збиралися на обмеженій площі. Вони збудували сотні будинків з цеглин із болота і зробили картини та гіпсові рельєфи на стінах. Люди, котрі там проживали, ховали своїх мерців під штукатурені підлоги. Більше того, всі будинки були надзвичайно схожими, і не показують ознак більшого чи меншого достатку чи статусу, згідно зі статтею у журналі Discover, написаною Jennifer Hattam, провідним дослідником, котра вважає, що суспільство могло б нормально функціонувати без чітких лідерів.

Золотий бісер: 6500 років

Крихітний золотий бісер, розкопаний в Болгарії, вважається найдавнішим прикладом обробленого золотого об'єкта, який коли-небудь був виявлений. Бісер має лише 20 міліметрів в діаметрі, і він був опублікований на сайті під назвою Tell Yunatsite, де дослідники також виклали інші свої знахідки у вигляді сотні керамічних фігурок птахів, які могли б бути використані в релігійній церемонії. Район був батьківщиною балканської цивілізації мідного віку, де розвивалося виробництво металу, і люди мали великі торговельні мережі.

Лляна сукня: 5200 років

Найдавніший жіночий одяг, що коли-небудь бачили, це сукня Тархан, що була знайдена в єгипетській гробниці на початку 1900-х років і відправлена ​​в музей без ретельного вивчення. У 1977 році дослідники музею єгипетської археології в Лондоні зрозуміли, що вони мають на руках – сукня має складки на рукавах і ліфі, V-подібний виріз і значно складнішу обробку, ніж основні тканини, які раніше були знайдені і датовані приблизно таким періодом. Оскільки текстильні вироби з рослинної сировини зазвичай швидко псуються, тому їх рідко зустрічають старше 2000 років на археологічних розкопках.

Ланч-бокс: 3500 років

Турист, який подорожував через швейцарські Альпи, впустив свій обід тисячі років тому, і маленька, кругла дерев'яна коробка, в якій знаходилась їжа, була знайдена в 2012 році після того, як відступили льодовики, під якими вона знаходилась. Коли дослідники з Інституту Макса Планка провели молекулярний аналіз, щоб побачити, що містив ланч-бокс, вони знайшли вирощене людьми зерно, включаючи пшеницю і ячмінь або жито, – більшість контейнерів з харчовими продуктами подібних епох показали наявність молока і м'яса. Окультурення рослин, таких як пшениця, було одним з найбільш значних культурних і еволюційних кроків нашого виду, але прямі докази використання домашніх рослин, наприклад, у ранніх кулінарних практиках, залишаються невідомими.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *