7-річні цикли життя: 9 етапів, які ми проходимо від народження до самої старості

Протягом усього свого життя ми проходимо одні й ті ж фази, якими керують одні й ті ж закономірності. Навіщо вам це знати? Якщо ви будете правильно представляти своє життя, ви зможете уникнути багатьох помилок і неправильних життєвих сценаріїв. А це, погодьтеся, зовсім немало!

0 — 7 років

Дитина дуже пов'язана з мамою, і це відчувається у всьому. Світ пізнається горизонтально. Діти в цей період вчаться відчувати: все, що вони сприймають в цей час, сильно відбивається в свідомості. Голос, дотик, запах матері вони відрізняють від усього на світі. Малюк як би вилуплюється з яйця, після чого він буде повинен вступити в реальний світ, інформує Ukr.Media.

7 -14 років

Сильний зв'язок з батьком. Вертикальне пізнання світу. На цьому етапі будується особистість. Життя відкривається за межами сім'ї, але захист тепер розширює межі і виходить від тата. Мати була кохана, батько повинен бути обожнюваний.

14 — 21 роки

Це період бунту, період становлення інтелекту. Його ще називають підлітковим або перехідним. На перший план у дитини виходить бажання змінити світ і зруйнувати існуючі структури. Гостра тяга до незалежності, причетність до субкультур, перші відносини — все це виклик суспільству. Тому, яке раніше для нього було звичною обстановкою. Період завершується виходом з сімейного кокона.

21 — 28 років

Після 21 року настає стабілізація. Бунт більше не актуальний. Юна особистість вчиться пристосовуватися і жити в суспільстві. Але їй все одно хочеться бути краще, успішніше і крутіше батьків. Людина намагається знайти більш цікаву роботу, побудувати більш щасливі відносини. У цей період відбувається вибір супутника життя і створення родини. Зазвичай він закінчується шлюбом.

З цього моменту людина виконала свою місію і покінчив з першим захисним коконом.

Кінець першого квадрата 4 х 7 років

28 — 35 років

Після того, як створена сім'я, зазвичай, з'являються діти. Створюється свій власний кокон. Але на цьому етапі існує небезпека: якщо попередні рівні не були пройдені успішно і повноцінно, вогнище сім'ї може зруйнуватися. Наприклад, якщо дитина не пройшов етап стабілізації і примирення з батьками, то вони можуть дуже активно втручатися в життя молодої пари. Те ж саме стосується перехідного віку: якщо особистість не пережила належним чином етап бунту, є ризик конфліктів на роботі. Іншими словами, недозрілий кокон обов'язково зіпсується. Можуть мати місце розлучення, звільнення, депресія, психосоматичні хвороби. Тоді перший кокон повинен бути відкинутий…

35 — 42 року

Потрібно пройти все заново. Після пережитої кризи у людини з'являється досвід і життєва мудрість. Переглядаються відносини з друзями, батьками, другою половинкою, навіть дітьми. Це період, коли у розведених чоловіків з'являються коханки, а у розведених жінок — коханці. Так вони намагаються відновити баланс першого кокона. Критерії змінюються. При виборі роботи людина більше не керується міркуваннями безпеки. Вона думає, наскільки вона перспективна, цікава, відповідає її режиму дня і т.д. після руйнування першого кокона людина завжди відчуває бажання якомога швидше створити другий. Новий шлюб, нова робота, нові відносини.

Якщо пережити цей період правильно, то замість старого, недосконалого кокона з'являється його поліпшена версія.

Якщо ж людина так і не зрозуміла минулих помилок, вона відновить точно таку ж оболонку і прийде до точно таких же поразок. З цих пір всі цикли стануть лише повторенням одних і тих же помилок.

42 — 49 років

Завоювання суспільства. Після поліпшення кокона, який відповідає за особистий простір, людині відкривається повнота життя у шлюбі, сім'ї, роботі, власному розвитку. Тож вона діє за двома сценаріями:

  • матеріальний;
  • духовний.

Якщо на першому плані її пріоритетів знаходиться матеріальне, то вона буде нарощувати ці активи: заробляти більше грошей, народжувати більше дітей, заводити більше коханок або коханців, розширювати межі влади.

Другий сценарій передбачає активний розвиток особистості: пошук духовних джерел і орієнтирів. Цей період повинен закінчитися кризою самосвідомості, екзистенціальним питанням. Чому я тут, навіщо я живу, що я повинен зробити, щоб життя набуло сенсу крім матеріальних благ?

49 — 56 років

Духовна революція. Якщо людині вдалося створити або відтворити свій кокон і реалізуватися у родині і роботі, вона, природно, відчуває бажання знайти мудрість. Відтепер починається остання пригода, духовна революція. Вона буде тривати все життя і збагачувати людину.

Кінець другого квадрата 4 х 7 років

А що потім?

А потім життя починає знову розвиватися по спіралі, хоча і меншими фазами. З кожним новим етапом людині буде потрібно пройти через одні і ті ж двері:

  • відносини з батьками;
  • ставлення до суспільства + бунт;
  • ставлення до сім'ї.

Деякі люди спеціально зазнають краху в сімейних відносинах або на роботі, щоб бути вимушеними почати всі цикли заново. Таким чином вони намагаються уникнути або відсунути той момент, коли їм доведеться перейти до духовної фази, оскільки вони бояться зіткнутися самі з собою віч-на-віч.

У будь-якому випадку потрібно мати хоробрість пройти через кожен період життя, щоб прожити його цілісно і не даремно!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *