4 страшні речі, які вбивали і принижували жінок у різні часи

Яке щастя, що ми з вами живемо в сучасному світі, де є адекватна медицина і високі технології, що дозволяють жити з комфортом, передає Ukr.Media. Із завидною постійністю виробники випускають нові гаджети, а лікарі невпинно шукають ліки від усіляких хвороб, проте нашим далеким предкам пощастило не так сильно, як нам з вами. Якщо ви все ще сумуєте за часами лицарів і дам в пишних сукнях, то після цієї статті ви точно не захочете повернутися в минуле.

Дамське сідло

Сучасні панянки, захоплюються верховою їздою, з великим задоволенням освоюють їзду в дамському сідлі. Піо-перше, це дійсно дуже красиво, а по-друге, демонструє високу майстерність вершниці. Але сучасний світ — це світ,в якому верхова їзда — хобі, а жінки мають право на свободу пересування і використовують для цього не коней, а транспортні засоби. А раніше дамське сідло являло собою ні що інше, як інструмент для обмеження свободи жінки. Спочатку і чоловіки, і жінки їздили верхи в тій посадці, яка зветься «чоловічою», але потім ця посадка стала вважатися непристойною для жінок. Були винайдені дамські сідла з завищеною передньою лукою (за неї жінка закидала праву ногу) і одним лівим стременем. Дама могла сісти в сідло тільки з чоловічою допомогою, при цьому падіння з сідла гарантувало їй або смерть, або важкі травми: як правило, нога нещасної залишалася в стременах, і кінь тягл жінку за собою. Природно, жінки воліли їздити кроком: для галопу або навіть рисі потрібно було мати циркову спритність.

Що це означає? Що жінка могла куди-небудь виїхати тільки і виключно в супроводі чоловіка. Управління конем «по-чоловічому» і «по-дамски» має серйозні відмінності, тому жінка, з юності привчена до дамської їзди, в критичній ситуації не могла ускочити в сідло, як чоловік, і тим самим забезпечити собі свободу пересування. Дамське сідло було інструментом, який дозволяв тримати жінку в підпорядкуванні і залежно від чоловіка. Не кажучи вже про те, скількох жінок воно вбило або безжалісно покалічило.

Бинти

Китайці вважали, що дівчина повинна мати крихітну стопу, семенящу ходу і тендітну фігурку, яка погойдується, ніби гілочка на вітру. Тому вони ламали ноги дівчаткам. «Лотосовая ніжка» — звичай, який зробив безліч жінок інвалідами. У віці чотирьох-п'яти років дівчинці забинтовували стопу, притискаючи до неї пальці. Більше бинти не знімалися. Стопа, звичайно, не переставала рости, але деформувалася, завдаючи дівчинці нестерпний біль. Приблизно до 10 років дівчинка отримувала «витончену» 10-сантиметрову стопу і тепер могла почати заново вчитися ходити. На жаль, деякі до кінця днів лишалися прикутими до стільця, інші ж не могли пересуватися без сторонньої допомоги. При цьому «лотосовая ніжка» вважалася необхідною умовою для того, щоб вдало вийти заміж. Адже не калічили тільки простолюдинок, яким потрібно було багато працювати.

Корсет

Тільки у ХІХ столітті лікарі заговорили, нарешті, про шкоду корсетів, а до цього жінок затягували в ці тортурні пристосування із тканини і китового вуса. Ось неповний список ускладнень, які чекали жінку, яка щодня носила корсет: здавлювання серцевого м'яза, деформація кісток грудної клітки, паралізація роботи легень, непритомність і мимовільні аборти. І все це — в кращому випадку. В гіршому — смерть за однією з цих причин.

Бритва

Страшна традиція жіночого обрізання досі існує. У багатьох близькосхідних і африканських країнах до цих пір, в XXI столітті, продовжують калічити маленьких дівчаток в ім'я цнотливості. Існує три види жіночого обрізання: у першому випадку видаляють шкірні складки навколо клітора, так, щоб він був постійно відкритий. По-другому — відсікають і сам клітор і малі статеві губи. Це назавжди позбавляє жінку можливості отримувати сексуальне задоволення. Вважається, що ця страшна, калічача операція зробить майбутню жінку цнотливою. Третій і найстрашніший варіант — фараонове обрізання. Маленькій дівчинці видаляють і клітор і малі статеві губи, а великі зшивають так, щоб залишився тільки крихітний отвір для виходу менструальної крові. Справа в тому, що подібна операція гарантує цноту нареченої: пеніс чоловіка просто не може проникнути через цей отвір, і в першу шлюбну ніч чоловік розсікає рубець бритвою.

Доросла жінка, яка зазнала процедури обрізання, не просто назавжди позбавляється можливості отримати сексуальне задоволення. Ці операції, що калічать дають про себе знати в той момент, коли жінка виношує і народжує дитину. Понівечені статеві органи просто не витримують навантаження: старі шрами рвуться. Жінки, які пережили «фараонове обрізання», швидше за все, помруть або залишаться навічно знівеченими і хворими після того, як покалічена вульва розірветься, а між піхвою і прямою кишкою утворюються нориці.

І ти повинна знати про те, що все це ще існує. Тут і зараз.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *