10 сучасних правил, яких має дотримуватися гостинна господиня

Запросити гостей додому і провести з ними час насправді складніше, ніж здається спочатку. Потрібно врахувати безліч факторів і заздалегідь підготуватися до запланованого заходу, щоб він усім сподобався. Ми знайшли 10 сучасних правил, як бути більш гостинною господинею, інформує Ukr.Media.

Плануйте зустріч і запрошуйте гостей заздалегідь

Запрошуйте гостей заздалегідь, щоб вони могли скорегувати плани і точно прийти у призначену дату. Найкраще це робити приблизно за тиждень до того, як настане день зустрічі. Обов'язково вкажіть часові межі заходу, приділивши увагу його початку і закінченню.

Наприклад, що вечірка з приводу вашого дня народження триватиме з 17 до 22 години. Тоді гостям буде легше зорієнтуватися і розрахувати свій час. А ще ви уникнете непорозуміння, коли друзям хочеться продовжувати веселощі допізна, а вам, наприклад, наступного дня рано вставати.

Ви можете надіслати друзям листівки, зателефонувати або запросити їх особисто. У випадку, якщо ви запрошуєте їх за допомогою електронного листа або соцмережі і не отримуєте відповіді, краще зателефонувати — можливо, вони не побачили запрошення у потоці повідомлень.

А ще обов'язково нагадайте свою адресу, код від домофона, чи потрібно відкривати шлагбаум парковки або він відсутній. Можна навіть намалювати схему проїзду для тих, хто у вас ще жодного разу не був і планує приїхати громадським транспортом А якщо ваш будинок або під'їзд дійсно складно знайти, приготуйтеся до того, що знадобиться спуститися і зустріти гостей — для цього тримайте під рукою телефон у день зустрічі, щоб вони могли зателефонувати вам, якщо заблукають.

Познайомте гостей між собою, якщо у цьому є потреба

Обов'язково відрекомендуйте гостей один одному, якщо вони не знайомі. Це має робити саме господиня будинку: не варто пускати процес "на самоплив". Дуже ніяково бути присутнім на вечірці, де нікого не знаєш, і питати ім'я кожного самостійно.

А ще ви можете відзначити спільні риси людей під час знайомства. Наприклад, сказати, що у людей однакова професія або інтереси. Це виглядає приблизно так: "Олексію, знайомся, це Ніна — вона, як і ти, полюбляє верхову їзду". У такий спосіб людям буде легше одне одного запам'ятати і завести розмову.

Звільніть простір

Подбайте про те, щоб для речей гостей у вашому будинку було достатньо простору. Наприклад, можна звільнити поверхню комода, щоб вони залишили там свої сумки і мали до них швидкий доступ у разі необхідності. А ще варто виділити кілька вільних розеток неподалік від місця, де ви будете проводити більшу частину часу. Гостям може знадобитися зарядити телефон, і якщо він лежить неподалік, вони не пропустять важливий дзвінок.

Розкажіть про правила, які є у вас вдома

У кожного з нас є правила, яких ми дотримуємося у побуті. Не варто ними нехтувати лише для того, щоб здатися максимально гостинною. Краще одразу розповісти гостям, що варто робити, а від чого потрібно утриматися.

Наприклад, ваша кішка харчується лише сухим кормом, а від людської їжі зі столу почувається погано. Попередьте гостей про те, що не варто давати їй їжу зі столу, навіть якщо вона сильно просить. Гостям, які палять, покажіть, де можна це робити: поставте на балконі попільничку, виділіть капці, щоб туди ходити, визначте місце, де можна залишити куртки і вони не будуть заважати. Уточніть також, якщо у якусь з кімнат не можна заходити: наприклад, якщо не хочете, щоб хтось перебував у вашій спальні.

Такі попередження допоможуть уникнути непорозумінь і дискомфорту з боку гостей.

Стежте за темами для розмови

Вам як господині будинку потрібно завести бесіду, щоб гості не почувалися ніяково. Варто стежити і спрямовувати бесіду, щоб вона не виходила за межі етикету. Існує ряд тем, про які не варто говорити, коли ви приймаєте гостей:

Політика

У ваших гостей можуть бути різні погляди на те, як ведуться світові справи. Щоб уникнути конфліктів і розбіжностей, краще не піднімати цю тему.

Релігія

Дуже легко образити людину, якщо почати критикувати її віру і переконання. Також можна просто здатися неосвіченою, якщо ви досить поверхнево знаєте про це, і принести у бесіду непотрібний дискомфорт.

Гроші

Це дуже особиста для кожного тема, і є ризик зачепити почуття співрозмовників, якщо ви можете собі щось дозволити, а вони ні.

Здоров'я, особливо особисті приклади і переживання

Для багатьох людей це не найприємніша тема, яка приносить напругу. Єдине, чим можна поділитися — новинами про вчених або розробки, які ніяк не стосуються вас особисто.

Обговорення присутніх

Якщо людина хоче чимось поділитися або розповісти про себе, нехай зробить це самостійно. У іншому разі вона може почуватися ніяково, як і оточуючі, що потрапили у таку ситуацію.

Складіть плейлист заздалегідь

Подбайте про те, який музичний супровід буде на вашому вечорі з гостями. Погодьтеся, неприємно, коли усі чекають, поки ви перебуваєте у пошуку доречної музики або передачі. Складіть плейлист напередодні ввечері. Також варто підібрати щось нейтральне, якщо усі ваші друзі полюбляють різну музику. Або заздалегідь запропонувати присутнім надіслати свої варіанти і зібрати загальний плейлист.

Заздалегідь уточніть, чи є у когось харчові обмеження

У деяких людей є харчові обмеження, що пов'язані з особливостями їх організму або режиму харчування. Про це краще уточнити у них заздалегідь, коли запрошуєте їх у гості. У такий спосіб ви уникнете незручності, якщо ваш друг-вегетаріанець не зможе нічого з'їсти, тому що у всіх салатах є м'ясо. Або подруга з алергією на мед не зможе спробувати ваш десерт.

Підберіть меню, яке буде оптимальним для усіх присутніх. Розставте тарілки на столі, щоб кожен мав можливість швидко взяти те, що може з'їсти. Також варто одразу уточнити склад страв, щоб гості відзначили, що їм можна, а від чого краще утриматися.

Вигадайте заняття, які будуть цікаві гостям

Незалежно від того, наскільки гарна їжа і цікаві співрозмовники, ідея багатогодинного спілкування у гостях не завжди є доречною. Тому варто подбати про те, щоб було чим зайнятися крім розмов.

Можна підібрати нові настільні ігри, у які ніхто не грав, або провести час за тією, яка подобається усім. Якщо ваші друзі полюбляють співати караоке, встановіть програму на комп'ютер або відкрийте його на спеціальних сайтах. Можна запропонувати усім разом подивитися кумедні ролики на YouTube, щоб від душі посміятися. Або провести конкурси, якщо ви підготували їх заздалегідь.

У такий спосіб ви зробите спілкування більш невимушеним, і ніхто не зможе сказати, що у вас у гостях було нудно.

Якщо трапилася незручність за столом, не акцентуйте на цьому увагу

Якщо ваша подруга ненавмисно розлила на підлогу сік, просто встаньте і мовчки виправте цю ситуацію. Не акцентуйте увагу на події, щоб не ставити її у дурне становище перед іншими гостями. До того ж, багато людей, якщо вказувати на їх помилки або сміятися з них, просто образяться.

Тому коли трапляється незручність, потрібно виправити її якомога швидше. Те ж саме стосується розмови: якщо хтось підняв недоречну тему, потрібно перевести її у інше русло.

Не будьте занадто напруженою

Якщо ви весь вечір проводите виключно за подачею і заміною страв, може здатися, що вас немає на організованому вами заході. Сплануйте все таким чином, щоб ви провели з гостями якомога більше часу і могли розслабитися, а не бути у постійній напрузі.

Наприклад, ви можете попросити кращу подругу допомогти вам або спочатку запланувати поставити на стіл страви, які не вимагають додаткового приготування у момент, коли гості вже у вас вдома.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *