Який реальний скандал лежить в основі серіалу “Ворожнеча: Капоте проти лебедів”

Який реальний скандал лежить в основі серіалу Поділитися

На екрани вийшов другий сезон серіалу Раяна Мерфі "Ворожнеча": Капоте проти лебедів". В його основі — реальна історія життя письменника Трумена Капоте, автора культового роману "Сіданок у Тіффані", та скандал, який стався у світських колах Нью-Йорка після публікації його оповідання La Côte Basque у 1970-х роках.

Наприкінці першого епізоду серіалу “Ворожнеча: Капоте проти лебедів” світська діва Бейб Пейлі (у виконанні Наомі Воттс) та її чоловік, засновник каналу CBS Білл Пейлі (Третт Вільямс), сидять у вітальні своєї квартири в Верхньому Іст-Сайді. На столі лежить примірник Esquire, де опубліковане оповідання Трумена Капоте La Côte Basque (назване на честь популярного нью-йоркського ресторану La Côte Basque). Один із ключових моментів сюжету? Не дуже завуальована розповідь про зраду Білла і його роман з дружиною губернатора.

Реклама

Бейб Пейлі; фото Horst P. Horst, Vogue, 19411Бейб Пейлі; фото Horst P. Horst, Vogue, 1941

Це оповідання — частина роману “Почуті молитви” Трумена Капоте, одного з найвідоміших американських письменників, класика літератури XX cтоліття, автора "Сніданку у Тіффані" й детективного роману "Холоднокровне вбивство". Блискучий репортер і публіцист, улюбленець світських кіл Нью-Йорка та організатор гучних вечірок — Капоте знали та любили всі. Зокрема, вже згадана Бейб Пейлі — донька видатного нейрохірурга Гарві Кушинга, справжня інфлюєнсерка свого часу, у минулому фешн-редакторка американського Vogue, бездоганно стильна й красива жінка, що 14 разів входила до міжнародного списку найкраще одягнених жінок, була найближчою подругою Капоте — і стала його найпристраснішим ворогом після публікації оповідання.

Трумен Капоте; фото – Ірвін Пен,Vogue, 19792Трумен Капоте; фото – Ірвін Пен,Vogue, 1979

“Ніхто не дізнається, що це були ми, — каже у серіалі Білл Пейлі своїй дружині Бейб після прочитання статті. — Зараз це здається жахливим, але все мине”. Потім вона холодно сперечається зі своїм чоловіком щодо його провини — адже, за її словами, “ти зраджував мені в нашій квартирі, на нашому ліжку, і потім просто викинув простирадла та замовив нові”.

“Цікаво, що гірше, — кипить Бейб у виконанні розкішної Наомі Воттс. — Те, що ти зраджуєш мені багато років чи зрада Трумена?” Пізніше, коли вона обідає зі своєї подругою Ненсі Слім Кіт (її грає Даян Лейн), ще однією “інфлюєнсеркою” середини 1970-х років, що потрапила під гостре перо Капоте, обидві жінки погоджуються: їм потрібно викреслити Трумена зі свого життя — назавжди.

Кадр з серіалу "Ворожнеча: Капоте проти лебедів"3Кадр з серіалу "Ворожнеча: Капоте проти лебедів"

“Ворожнеча: Капоте проти лебедів” — це вигадка, але вона заснована на реальних подіях, описаних у книзі Лоуренса Лімера “Жінки Капоте” 2021 року. А у випадку з оповіданням La Côte Basque, наслідки в реальному житті були, мабуть, навіть драматичнішими, ніж ті, що показані у серіалі.

Уривок був опублікований у Esquire за листопад 1975 року. Капоте роками дражнив читачів, анонсуючи його непристойний зміст. У статті 1970 року, опублікованій у Women’s Wear Daily, він заперечував, що майбутній роман "Почуті молитви" стосується його відомих друзів. У книзі, як він пояснив, йдеться про самотність трьох літніх жінок, якими просто не могли бути Бейб Пейлі, CZ Guest (у серіалі її грає Хлоя Севіньї) і Ненсі Слім Кіт (Даян Лейн), які зрештою стали головними героїнями скандального тексту. “Ці жінки не самотні. Адже вони одружені!” — написав він у WWD.

Найомі Воттс в ролі Бейб Пейлі4Найомі Воттс в ролі Бейб Пейлі

Роман “Почуті молитви” побудований як серія світських розмов та пліток між вигаданою головною героїнею, леді Іною Кулбрайт, яка нескінченно пліткує з молодим письменником П. Б. Джонсом (фігура, натхнена Капоте) під час обідів. Серед її мішеней були реальні світські левиці Енн Вудворд, Глорія Вандербільт, а також Лі Радзивілл і її старша сестра Джекі Кеннеді та інші. Одна з найстрашніших історій якраз була про Бейб Пейлі. У книзі Капоте перейменував її на Клео Діллон. Іна Кулбрай спочатку називає Клео “найкрасивішою живою істотою”, а незабаром починає розповідати принизливу історію про роман чоловіка Клео із дружиною губернатора, “кретинською протестанткою 40 розміру, яка носить туфлі на низьких підборах”. Коли Клео була в Бостоні, пояснює Іна, її чоловік і дружина губернатора займалися сексом у її ліжку, але вона не сказала йому, що у неї менструація, що, власне, відобразилось на родинних простирадлах Пейлі…

"Лебеді" Трумена Капоте, фото – Vogue.com5"Лебеді" Трумена Капоте, фото – Vogue.com

Хоча Капоте дав подружжю псевдонім (цієї люб’язності він не поширював на Глорію Вандербільт чи Лі Радзивілл), усі знали, про кого йдеться в оповіданні: Бейб та її чоловік, голова CBS Білл Пейлі. Розв’язка була швидкою: Ненсі Слім Кіт і Бейб Пейлі швидко розірвали стосунки з Капоте, а Кіт навіть порадилася з адвокатом щодо того, чи може вона подати до суду на Капоте за наклеп. Інші, як-от Глорія Вандербільт, наслідували їхній приклад. “Я думаю, що Трумен справді завдав болю моїй матері”, — сказав в 2012 році знаменитий журналіст CNN Андерсон Купер, син Глорії.

Том Голландер у ролі Трумена Капоте6Том Голландер у ролі Трумена Капоте

Пізніше світська репортерка Ліз Сміт опублікувала хроніку сенсаційного соціального витіснення Капоте в журналі “Нью-Йорк” за 1976 рік. “Священні монстри світських кіл були шоковані, — написала вона. — Ніколи ви не чули такого скреготу зубів, таких криків про помсту, зраду та такого обурення”.

Капоте вважав таку реакцію своїх “лебедів” несправедливою. “Чого вони очікують? — сказав він у розмові з Chicago Daily News за кілька місяців. — Письменник пише про те, що знає. Я був єдиним, хто міг написати цю книгу”. У 1976 році, менш ніж за рік після того як La Côte Basque пішов у друк, Капоте потрапив у реабілітаційний центр через зловживання алкоголем. В інтерв’ю Vogue через кілька років Капоте розмірковував про те, як, на його думку, його залежність була використана проти нього: “Так, у мене були проблеми з алкоголем. Але вони перетворили це на війну світів чи щось таке. Я це пережив, я це подолав”, — сказав він.

17

​1978 року він розповів журналу Newsday про ситуацію з "лебедями". Про Слім Кіт він просто сказав, що вона була “однією з трьох людей, які раніше були другом, але більше не є — її рішення, а не моє”. І все ж він, здавалося, загалом засмучений втратою товариства Бейб: “Я бачив її кілька разів мимохідь, і вона була привітною, але ви повинні пам’ятати, що раніше ми були практично найкращими друзями, — розповів він. — Вона виняткова красуня, у неї прекрасний смак, і вона одна з найбільш щедрих людей до своїх друзів. Я захоплююся її красою — будь-хто може мати добрий вигляд в 30, але коли тобі до 60, бути гарною — це справжнє досягнення. Вона дуже начитана”. Коли в 1978 році Бейб померла від раку легень, Капоте не запросили на її похорон.

В 1979 році у своєму есе для Vogue Капоте підтвердив, що не шкодує про публікацію La Côte Basque. Ця історія, як він визнав, “викликала гнів у певних колах, де вважалося, що я зраджую, погано поводжуся з друзями. Я не маю наміру обговорювати це; це питання стосується соціуму, а не мистецьких заслуг, — написав він. — Скажу лише одне: все, з чим працює письменник, — це матеріал, який він зібрав у результаті власних праць і спостережень, і ви не можете відмовити йому в праві використовувати його. Засуджуйте, але не заперечуйте”.

Проте Капоте визнав, що більше не хоче продовжувати працювати над романом "Почуті молитви"; він почав його в складний час свого життя, особистого й творчого, і не пишався цією книгою. Коли Капоте помер у 1984 році, роман залишився незавершеними. Частково "Почуті молитви" були опубліковані посмертно в 1987 році.

“Ворожнеча: Капоте проти лебедів”, знятий відомим режисером Гасом Ван Сентом та спродюсований Раяном Мерфі, вийшов на екрани 31 січня.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *