На данському півострові Ютландія встановили скульптуру Сергія Святченка та Єгора Зігури

28 червня в місті Сількеборг на данському півострові Ютландія з'явилася нова скульптура, яка нагадуватиме світу про Україну. Бронзова статуя заввишки понад 2 метри створена дансько-українським візуальним художником Сергієм Святченком та українським скульптором Єгором Зігурою. Робота називається “Надія”: це голуб, зображений у динаміці — як символ майбутнього вільної України.

На данському півострові Ютландія встановили скульптуру Сергія Святченка та Єгора Зігури0
Сергій Святченко та Єгор Зігура

Скульптура розташована у парку скульптур Art Center Silkeborg Bad. На відкритті проєкту, яке відбулося 28 червня, танцюристи Королівського балету виконали однойменний сучасний балет "Надія", музику для якого створив композитор Костянтин Шимановський, а хореографію ставив відомий бразильський артист балету Алессандро Перейра. Проєкт "Надія" матиме продовження: перша скульптура встановлена ​​в Сількеборзі, наступна з'явиться у Брюсселі, а третя — у Києві.

Реклама

На данському півострові Ютландія встановили скульптуру Сергія Святченка та Єгора Зігури1

Поряд зі скульптурним проектом Святченко створив іще один роботу: колаж у вигляді друку на алюмінії під назвою “Харків. Вершники надії”. У колажі митець-харків'янин інтерпретує знаменитий воєнний твір Пікассо “Герніка” 1937 року. Він переносить трагедію іспанського міста в український Харків. Ось як розповідає про проєкт сам Сергія Святченко: “Над ідеєю цієї монументальної роботи я працював майже два роки. Я хотів показати мою особисту реакцію на війну. Твір “Харкiв. Вершники Надii” насичений метафорами, символами, асоціаціями, здивуванням та жахом, але водночас залишається абстрактним у деталях та сприйнятті в цілому, як один цілісний твір, що дає можливість до рефлексії, переживання та обмірковування. Трагедія повторюється в наші дні, не в Іспанії, а в місті, де я народився і виріс”.

На данському півострові Ютландія встановили скульптуру Сергія Святченка та Єгора Зігури2

Реалізація скульптури стала можливою завдяки підтримці Almennyttige Fond Jyske Bank та Cartier. Координатор проєкту — артцентр Silkeborg Bad. На відкритті скульптури були присутні посол України в Данії Андрій Яневський та єпископ Генрік Стубк’єр, представники Європейської служби зовнішніх дій, Брюссель.

На данському півострові Ютландія встановили скульптуру Сергія Святченка та Єгора Зігури3
Автор колажу — Сергій Святченко

Кошти від продажу зображень буде передано до фонду “Сучасна Україна” для допомоги дітям, які постраждали від війни та втратили батьків.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *