Історія одного фото: Оксана “Ксена” Рубаняк на обкладинці українського Vogue

У серії публікацій "Історія одного фото" нова героїня виставкового проєкту українського Vogue і британського фотографа Бретта Ллойда Ukraine Today, який триває в Києві в Національному музеї Тараса Шевченка. Це Оксана Рубаняк 21-річна офіцерка Збройних Сил із позивним Ксена.

Громадська активістка і поетка, у цивільному житті Оксана працювала в Івано-Франківській міській раді. 24 лютого 2022 року вона доєдналась до Добровольчого формування Івано-Франківської територіальної громади, а трохи згодом долучилася до лав Збройних Сил — і стала єдиною жінкою-кулеметницею взводу 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців.

Реклама

10

“Ксена” та її побратими воювали на Бахмутському, Вугледарському та Мар’їнському напрямках. Під Вугледаром у березні 2022-го її було поранено, та невдовзі вона повернулась до зброї. На війні народилась її друга поетична збірка, “Назустріч смерті”, — і зараз готується до друку третя, “Дорога життя”. Навесні 2024 року Оксана Рубаняк отримала офіцерське звання — молодшої лейтенантки. Вона є командиркою взводу однієї з бригад Сухопутних військ Збройних Сил — і просто зараз перебуває на найгарячішому напрямку фронту, харківському.

Бретт Ллойд зустрівся з Оксаною у спортивному залі КПІ. Фотограф зізнався: цей портрет дався йому найважче — дівчина із серйозними очима жодного разу не усміхнулась. Але він бачив саме її серед кандидаток на обкладинку. У травні, з нагоди перевидання весняного числа, редакція здійснила його бажання — лімітований наклад із Ксеною доступний на shop.vogue.ua та на виставці Ukraine Today. Прибуток від продажів цього журналу буде спрямовано до фонду Veteranka, який захищає права жінок у війську й допомагає захисницям адаптуватися в цивільному житті.

Виставка Бретта Ллойда Ukraine Today триватиме з 6 до 30 червня в Національному Музеї Тараса Шевченка за адресою: Київ, бульвар Тараса Шевченка, 12.

Партнери експозиції: фінансовий партнер Sense Bank, б’юті-партнер Brocard, алкогольний партнер Tanqueray.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *