8 фільмів, які варто подивитися на Одеському кінофестивалі

8 фільмів, які варто подивитися на Одеському кінофестивалі0 Поділитися

З 12 по 20 липня 2024 року в Києві відбудеться Одеський міжнародний кінофестиваль один із найвідоміших кінофестивалів країни, де вже понад 10 років відбуваються головні національні прем'єри та показують світові гіти. Розповідаємо про ті стрічки у програмі, які не можна пропустити.

"Види доброти", режисер Йоргос Лантімос

8 фільмів, які варто подивитися на Одеському кінофестивалі1

Реклама

Прем'єра нового фільму Йоргоса Лантімоса відбулася в Каннах, а показ на Одеському кінофестивалі стане першим в Україні. Згідно із синопсисом, це "байка-триптих про трьох героїв: людину без вибору, яка намагається взяти під контроль власне життя; поліцейського, який стривожений тим, що його дружина, яка зникла безвісти в морі, повернулася і виглядає іншою людиною; і жінку, сповнену рішучості знайти певну людину з особливими здібностями, якій судилося стати духовним лідером". У головних ролях — Емма Стоун, Джессі Племонс, Віллем Дефо та Маргарет Квеллі.

“Ув’язнена з Бордо”, режисерка Патриція Мазуї

8 фільмів, які варто подивитися на Одеському кінофестивалі2

У чудовому іронічному фільмі режисерки Патриції Мезуї Ізабель Юппер грає Альму, багату жінку, яка мешкає одна у великому будинку в Бордо. Вона часто відвідує в тюрмі свого чоловіка, який ув'язнений там за наїзд на людину. У в'язниці Альма знайомиться з Міною, молодою матір'ю (Хафсія Герці), чий чоловік сидить за пограбування. Жінки дуже різні, але мають спільний досвід, адже обидві встигли організували своє життя за відсутності чоловіків — тож між ними зав'язується цікава й незвична дружба.

“Маленькі любові”, режисерка Селія Ріко Клавельїно

8 фільмів, які варто подивитися на Одеському кінофестивалі3

Події чуттєвого й інтимного фільму іспанської режисерки Селії Ріко Клавельїно відбуваються влітку в сонячній Іспанії та розповідають про двох дуже різних жінок. Тереза та її мати Ані вимушені жити разом, після того як Ані отримала травму і не може ходити. Проте спільне існування не є простим для обох жінок. Світова прем'єра картини "Маленькі любові" відбулася цього року на кінофестивалі в Малазі.

“Сини”, режисер Ґустав Мьоллер

8 фільмів, які варто подивитися на Одеському кінофестивалі4

Головна героїня німецького фільму "Сини", тюремна охоронниця Єва, стикається з дилемою свого життя, коли молодого чоловіка з її минулого переводять до в’язниці, де вона працює. Не розкриваючи своєї таємниці, вона просить перевести її до його блоку, найсуворішого та найжорстокішого у в'язниці. Так починається тривожний психологічний трилер, у якому почуття справедливості Єви ставить на карту її моральність і майбутнє, адже юнак насправді — це вбивця її сина.

“Мовчання Марії”, режисер Давіс Сіманіс

8 фільмів, які варто подивитися на Одеському кінофестивалі5

Чорно-біла латвійська стрічка про сталінські репресії, світова прем'єра якої відбулася на Берлінале. У центрі сюжету — історія латвійської акторки Марії Лейко, зірки німого кіно, яка, зокрема, знімалась у Фрідріха Марнау. Ігровий фільм розповідає про частину її життя в москві, куди вона приїхала за немовлям, — її дочка померла при пологах, а маленька онука вижила. Марію змушують залишитися в росії, пояснюючи це тим, що на дитину потрібно зробити документи, щоб вивезти за межі Радянського Союзу. Паралельно акторці пропонують зіграти головну партію в латвійському театрі в Москві, проте невдовзі учасників цього театру репресують. Зірка німого кіно Марія Лейко була страчена в Москві в 1938 році — а щемкий та важливий фільм "Мовчання Марії" підіймає на світовій арені важливу тему сталінських репресій у мистецтві.

"БожеВільні", режисер Денис Тарасов

8 фільмів, які варто подивитися на Одеському кінофестивалі6

Події фільму режисера Дениса Тарасова відбуваються у 70-ті роки минулого століття в Києві. Головного героя — молодого, творчого, волелюбного Андрія Довженка (Костянтин Темляк), який спілкується українською мовою та слухає "небажану" музику, — відправляють до психіатричної лікарні. Там він з’ясовує страшну правду — обвинувачуваним за статтею "антирадянська діяльність" приписують вигаданий в кабінетах КДБ діагноз — "млявоплинна шизофренія". Андрій потрапляє у пекло каральної психіатрії. Перед ним постає непростий вибір — співпрацювати з КДБ і повернутися до сім’ї чи розкрити правду про дисидентів, закатованих у психлікарнях. Світова премʼєра фільму "БожеВільні" відбулася на Варшавському кінофестивалі, де стрічка здобула спеціальну відзнаку.

"Сірі бджоли", режисер Дмитро Мойсеєв

8 фільмів, які варто подивитися на Одеському кінофестивалі7

Фільм "Сірі бджоли" режисера Дмитра Мойсеєва знято на основі однойменного роману письменника Андрія Куркова. Він розповідає про двох мешканців села у "сірій зоні" поблизу лінії фронту. Двоє чоловіків, ролі яких втілюють блискучі українські актори Віктор Жданов ("Спіймати Кайдаша", "Вулкан") та Володимир Ямненко ("Дике поле"), намагаються налаштувати якийсь побут та вижити в прифронтовому селі. Фільм знімали в Луганській області, а його прем'єра відбулася минулого року в основному конкурсі Міжнародного кінофестивалю в Роттердамі.

"Дім за склом", режисер Тарас Дронь

8 фільмів, які варто подивитися на Одеському кінофестивалі8

Головна героїня фільму Тараса Дроня — успішна архітекторка Вікторія (Ірина Островська), яка переживає трагедію: її донька зникає просто під час святкування випускного, разом із хлопцем, якого звинувачують у торгівлі наркотиками. Аби відвести підозри від доньки, яку поліція звинувачує в допомозі хлопцю, Вікторія розпочинає власне розслідування — і водночас намагається розібратися з минулим.

Світова прем'єра стрічки відбулася 2023 року в межах Варшавського кінофестивалю.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *