Як вибрати дійсно корисну рибу в магазині — 5 простих лайфхаків

Ми часто губимося від надлишку на полицях магазинів, додайте сюди зусилля маркетологів і вуаля — у вашому продуктовому кошику зовні красива, але даремна покупка, інформує Ukr.Media.

Як же не помилитися з вибором риби?

 • Не беріть рибу на льоду. У багатьох магазинах є вітрина, де на льоду красиво лежать нібито охолоджені тушки. Але з високою часткою ймовірності там "відпочиває" і розморожена рибка. Спробуйте дізнатися у продавців звідки риба. На льоду зберігають лише свіжий улов і не більше 12 днів. Якщо місце вилову критично далеко — перед вами явно не охолоджена риба, а розморожена.
 • Забудьте про філе. Погодьтеся, дуже заманливо пропустити процес чищення та оброблення риби і скористатися готовим філе. Однак ви цілком можете потрапити на підробку. Так, це теж буде риба, але далеко не та, яку ви мали намір придбати. Наприклад, отримаєте бюджетний минтай замість планованої тріски. По одному філе покупцю визначити тип риби фактично не реально.
 • Зверніть увагу на лід. Якщо крижана кірка на тушці жовтого кольору, має явні горби або розтріскана — продукт піддавався неодноразовому заморожуванню і зовсім не свіжий. Це ідеальний кандидат для усіляких бактерій.
 • "Блискучий" варіант — це не варіант. Це відноситься як до заморожуваної, так і до охолодженої риби. Риба не повинна мати глянцю. Його наявність свідчить про поліфосфати. Цей інгредієнт вводять в рибу недобросовісні виробники для збільшення її маси, шляхом затримки вологи між волокон тушки.
 • Ні екзотиці. Багато морської риби містять величезну кількість ртуті, і чим вона старше, тим вище концентрація в ній небезпечної речовини. Зверніть свій погляд на хек, минтай, сиг, оселедець, сардину. Саме вони плетуться у хвості "ртутного списку".
 • Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *