Ці продукти і напої здатні спровокувати появу печії

Деякі категорії продуктів і напоїв можуть викликати неприємні симптоми навіть у здорових людей. Ми перерахуємо ті, від яких точно варто відмовитися, якщо у вас чутливий шлунок, інформує Ukr.Media.

Напади кислотного рефлюксу — нормальне явище, яке може виникнути, наприклад, після переїдання. За наявності занадто частих нападів печії варто занепокоїтися станом стравоходу і переконатися у тому, що не йдеться про ГЕРХ — гастроезофагеальну рефлюксну хворобу, яка мучить багатьох, але рідко діагностується вчасно. ГЕРХ значно погіршує якість життя і може призвести до серйозних ускладнень, тож якщо ви спостерігаєте часті ознаки печії, негайно зверніться до лікаря за консультацією.

Проте, навіть якщо ви здорові, ви напевно помічали, що відчуття дискомфорту або печіння внизу грудей чи вгорі живота, а також неприємні відчуття у горлі і шиї можуть виникнути після їжі. Певні продукти і напої дійсно здатні викликати печію, і тим людям, чий організм чутливий до подібного впливу, краще відмовитися від їх прийому. Ми перерахуємо понад десяток популярних продуктів і три типи напоїв, що є у меню сучасної людини, які можуть викликати найнеприємніші симптоми.

Продукти з високим вмістом жиру

Було доведено, що продукти з високим вмістом жиру збільшують ризик виникнення симптомів кислотного рефлюксу. Жирна їжа може розслабити нижній сфінктер стравоходу, дозволяючи шлунковій кислоті виходити зі шлунку у стравохід і викликати кислотний рефлюкс. Крім того, продукти з високим вмістом жиру також можуть стимулювати вивільнення гормону холецистокініну. Також було доведено, що це розслабляє нижній сфінктер стравоходу і викликає кислотний рефлюкс.

Яких саме продуктів варто остерігатися?

 • жирне м'ясо;
 • м'ясні продукти (у тому числі ковбаси, м'ясні пироги, пельмені і т. д.);
 • сало;
 • вершкове масло і пряжене масло;
 • пальмова олія;
 • кокосова олія і кокосовий крем;
 • попкорн;
 • сир (особливо твердий);
 • вершки і сметана;
 • морозиво;
 • шоколадні кондитерські вироби;
 • випічка, торти, печиво.

Гостра їжа

Ви можете любити гострі страви і навіть відчувати користь, яку гострі продукти приносять імунітету. Проте, гострі спеції — один з найпоширеніших факторів виникнення печії. Гостра їжа містить сполуку під назвою капсаїцин, яка, як вважається, уповільнює швидкість травлення. Через це їжа довше залишається у шлунку, що збільшує ризик виникнення печії. Дослідження виявили ризики вживання гострої їжі для тих, хто страждає на печію. Одне австралійське дослідження показало, що вживання продуктів, які багаті на порошок чилі, знижує швидкість травлення.

Помідори

Помідори — основне джерело антиоксиданту лікопіну, який необхідний для здоров'я, оскільки знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань і раку, проте цей продукт не підходить тим, хто страждає на кислотний рефлюкс. Звичайно, томати багаті на вітамін С, калій та інші поживні речовини, однак чутливій травній системі вони можуть здатися занадто кислими. На жаль, це стосується не лише свіжих помідорів, але й консервованих продуктів та інших похідних.

Алкоголь

Доведено, що вживання занадто великої кількості алкоголю може викликати кислотний рефлюкс. Тому ті, хто піклується про стан свого організму, намагаються уникати вживання алкоголю. Справа не лише у його калорійності. Міцні напої просто послаблюють організм.

Було доведено, що алкоголь послаблює сигнали нижніх відділів стравоходу, що може викликати печію. Крім того, дослідження показали, що вживання значної кількості вина і пива може фактично збільшити кількість шлункової кислоти у організмі, що підвищить ймовірність виникнення печії.

Напої, що містять кофеїн

Кава та інші напої, що містять кофеїн, на зразок чорного і зеленого чаю та енергетиків, можуть провокувати печію. Вплив кофеїновмісних напоїв можна порівняти з наслідками вживання алкоголю. Одне дослідження 1980 року показало, що, як і алкоголь та жирна їжа, кава потенційно може розслабити нижній стравохідний сфінктер і підвищити ймовірність виникнення кислотного рефлюксу. Коли йдеться про каву, це дійсно залежить від вашого особистого досвіду. Якщо ви виявите, що можете насолоджуватися кавою, не відчуваючи печії, немає причин повністю її уникати. У Guts UK підкреслили, що точність взаємозв'язку між кофеїном і печією поки під питанням, проте багато пацієнтів дійсно відчувають погіршення стану після прийому кофеїновмісних напоїв, що безумовно варто мати на увазі.

Цитрусові соки

Апельсиновий, грейпфрутовий, лимонний, лаймовий і інші соки з цитрусових фруктів здатні викликати симптоми кислотного рефлюксу. Вживання кислих напоїв призводить до того, що у шлунку опиняється забагато кислоти, що й провокує реакцію. Одне корейське дослідження показало, що 67 відсотків з 382 осіб, які страждають на печію, зазнали погіршення симптомів після вживання апельсинового соку. У іншому дослідженні 73 відсотки людей страждали на кислотний рефлюкс після вживання соку цитрусових.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *