Застеляти постіль відразу після пробудження — небезпечно, і ось чому

У багатьох з нас залишилася звичка, прищеплена з дитинства батьками, заправляти постіль відразу після того, як ми піднялися з ліжка. Здавалося б, відмінний ритуал, прагнення до порядку і чистоти, але насправді не все так однозначно. Чому варто почекати з прибиранням ліжку, інформує Ukr.Media.

Всім відомо, що наші ліжка та постільна білизна — одна з улюблених обителей пилових кліщів. Вони прекрасно себе почувають у наших ліжках, а їх улюбленими "ласощами" є відмерлі клітини шкіри.

А тепер уявіть картину: вранці ви прокидаєтеся і відразу кидаєтеся приводити свою постіль в належний вигляд. Не враховуючи, правда, при цьому, що всю ніч ваше тіло виділяло піт, зволожуючи при цьому тканину простирадла і підковдри.

А зранку ви все це взяли та накрили, створивши тим самим найсприятливіше середовище для розвитку різноманітних бактерій і пилових кліщів, в тому числі. Тобто, по суті, прагнучи до чистоти, ми, навпаки, сприяємо поширенню забруднення.

Пилові кліщі та бактерії чудово відчувають себе у створеному нашими ж руками середовищі і активно розмножуються. Здоров'ю це, зрозуміло, ніяк не сприяє.

Велика кількість пилових кліщів і інших мікроорганізмів, які ми волею-неволею вдихаємо, лягаючи спати, проникають в легені. А це загрожує підвищеним ризиком отримати в довічне "користування" астму або бронхіт.

Тому не варто відразу після пробудження кидатися застеляти постіль. Навпаки, відкиньте ковдру з того місця, з якого ви тільки піднялися, відкрийте вікно спальні та займіться своїми справами: випийте кави, вмийтеся, зробіть зарядку.

І тільки потім беріться за прибирання ліжка: постільна білизна за цей час встигне достатньо провітритися і небезпека розмноження шкідливих мікроорганізмів значно знизиться.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *