Вчені довели, що перепоною для схуднення є дієтичні напої

Якщо ви хочете втратити зайві кілограми, саме час відмовитися від дієтичної газованої води. Штучні підсолоджувачі збільшують апетит, оскільки змушують мозок відчувати почуття голоду, інформує Ukr.Media.

Штучні підсолоджувачі, що досить активно додаються у різні безалкогольні напої, підвищують тягу до приймання їжі і змушують людину переїдати. До такого висновку дійшли вчені з Університету Південної Каліфорнії. Дієтичні напої часто купуються тими, хто хоче схуднути, оскільки їх приваблює напис: "Без цукру", який великими літерами друкується на упаковці. Виробники дієтичних напоїв активно просувають їх у рекламі у якості більш здорової альтернативи традиційних напоїв, що містять цукор. Але несолодкі напої жодна людина пити б не стала, і виробники замість цукру просто додають штучні підсолоджувачі. Однак немає ніяких доказів того, що ці компоненти є більш корисною альтернативою, ніж цукор.

Чергове дослідження за участю 74 добровольців оцінило вплив найбільш поширеного штучного підсолоджувача сукралози у безалкогольних напоях. Автори дослідження вважають, що підсолоджувач обманює мозок людини і змушує його думати про те, що людина голодна. А через це вона споживає більшу кількість калорій. Під час дослідження добровольців поділили на групи з рівною кількістю чоловіків і жінок. У першій групі перебували володарі здорової ваги, у другій — люди, що мали зайву вагу, а у третій — ожиріння. Усіх їх просили вживати по 300 мл різних рідин. У одному випадку це були напої з традиційним цукром, а у іншому з підсолоджувачами. Нарешті, у третьому випадку це була звичайна вода.

Автори дослідження оцінили апетит учасників дослідження за допомогою МРТ. Дана технологія допомагала подивитися, як мозок реагує на образи висококалорійної їжі на зразок бургерів і пончиків. Також за аналізами крові оцінювався показник гормону голоду греліну. З'ясувалося, що вживання штучних підсолоджувачів дійсно обманює мозок і підвищує відчуття голоду. Причому найзначніший стрибок апетиту був серед жінок і людей з ожирінням.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *