Що робити, якщо взагалі немає часу на спорт? Ось 4 ради від Уляни Супрун!

В.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун опублікувала у своєму Фейсбуці пост на тему «Що робити, якщо бракує часу на регулярні тренування», передає Ukr.Media.

На жаль, сьогодні наше життя часто обмежується маршрутом «від транспорту до стільця». А сидячий спосіб життя — це згубна звичка, яка шкодить здоров'ю не менше ніж куріння!

За даними досліджень, тривале сидіння та відсутність активності призводять до підвищення ризику виникнення і загострення серцево-судинних захворювань, ожиріння, проблем з опорно-руховим апаратом, діабету 2-го типу і навіть деяких видів раку.

Більш того, малорухливий спосіб життя є причиною 9% всіх випадків передчасної смертності в світі.

Основна група ризику — люди, які проводять багато часу сидячи за столом та виконуючи одноманітні рухи. Що ж робити, якщо ви хочете уникнути серйозних наслідків для здоров'я, а часу на регулярні заняття спортом не вистачає?

Ось 4 ради, яким може послідувати кожен:

1. Міняйте маршрут на роботу і назад

Проходьте пішки або проїдьте на велосипеді хоча б частину шляху. Можна вийти з автобуса на кілька зупинок раніше або припаркувати машину трохи далі від офісу.

2. Вставайте кожні півгодини

Не чекайте, поки виникне дискомфорт, біль у спині або м'язовий спазм. Просто встаньте з-за столу і потягніться. Щоб не забувати робити перерви, виставте нагадування на телефоні.

3. Звертайте увагу на позу, в якій ви сидите

Намагайтеся не перевантажувати хребет, відхиляючись занадто далеко від монітора. Оптимальна позиція — екран на рівні очей, обидві ноги вільно стоять на підлозі, грудна клітка відкрита.

Не схрещуйте ноги — це може перешкоджати нормальному кровообігу.

Коли ви пишете, передпліччя повинні залишатися на столі.

4. Використовуйте будь-яку можливість для додаткової активності

Розмовляйте по телефону стоячи, піднімайтеся сходами замість ліфта, ходіть пішки по ескалатору, обговорюйте ідеї з колегами під час прогулянки…

Приділіть трохи уваги своєму здоров'ю зараз, щоб не довелося потім лікуватися!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *