Що робити, якщо худнути треба, а бігати не подобається

Практично кожна людина точно знає, як ставиться до бігу, ще зі школи, адже всі ми здавали нормативи, інформує Ukr.Media.

Бігати або подобається, або ні. Але питання чим замінити біг може виникнути не тільки у тих, кому він не подобається, але і в його відданих шанувальників. Наприклад, якщо ви бігаєте тільки на вулиці, а там мокро, слизько або холодно. Або якщо хочеться чимось урізноманітнити тренування. Або якщо була травма, після якої не можна бігати. Загалом, це питання актуальне для дуже багатьох.

Чому біг — найпопулярніший вид кардіотренувань

Відповідь на це питання очевидна: це найдоступніший вид кардіонавантаження. Для занять бігом потрібні тільки кросівки та навушники. Хоча буде достатньо і кросівок, які повинні бути саме біговими, щоб не отримати травму.

Крім того, біг на свіжому повітрі легко поєднувати з прогулянкою, під час якої можна слухати улюблену музику і насолоджуватися природою. Можна бігати під час прогулянки з собакою, бігати до магазину або розвідувати нові цікаві місця в місті.

Можна бігати з друзями, загалом, варіантів достатньо. У будь-якому тренажерному залі є доріжка, на якій можна регулювати швидкість і нахил, тому шанувальників у бігу багато, головним чином завдяки його доступності.

Крім того, небезпечно бігати, якщо ви не знаєте, як це робити правильно. Крім спеціально підібраного взуття та спортивного одягу, який повинна давати тілу дихати, необхідно вивчити техніку, інакше є ризик отримати травму.

Не рекомендується бігати людям з надмірною масою тіла, тому що на їх суглоби буде припадати занадто високе навантаження. Необхідно навчитися правильно дихати, а також розраховувати ЧСС (частоту серцевих скорочень), щоб тренування була ефективним, а не стресом для організму.

Так чим же замінити біг?

Але що робити, якщо біг здається нудним, монотонним заняттям, особливо на доріжці в залі? А на вулиці не завжди можна побігати, багатьом не подобається, що на них дивляться люди.

Якщо ви займаєтеся в залі, то спробуйте еліпсоїд або велотренажер. Можливо, крутити педалі вам сподобається більше, ніж бігати. Також відмінним варіантом буде степпер: він допомагає не тільки схуднути, але і підкачати м'язи ніг.

Зараз все більшу популярність набирає бокс — навіть серед дівчат, він є вкрай ефективним для розвитку витривалості та схуднення. Ним можна займатися і вдома, причому без рукавичок та груші (тільки не бийте в стіну без рукавичок), але краще все ж знайти тренера, який поставить вам удар і буде стежити за технікою.

Якщо ви займаєтеся вдома, то спробуйте табата-тренування. За 20 хвилин з вас вийдуть всі соки, головне — слідкуйте за пульсом і правильністю виконання вправ. Ще вдома можна бігати вгору-вниз по сходах в під'їзді — це повноцінна заміна степперу в залі. Головне в цій вправі — придумати виправдання на випадок зустрічі з сусідами.

Гарна новина для тих, хто любить танцювати: танцювальні заняття є повноцінним кардіонавантаженням — це прекрасне поєднання приємного з корисним. Так що якщо ви давно хотіли спробувати себе у танцях, то спробуйте замінити пробіжки на танці.

Лижі, в тому числі й гірські, ковзани, скакалка, плавання — замін бігу багато, будь-хто зможе знайти на свій смак. Навіть якщо ви просто любите ходити пішки — варто трохи збільшити темп і така ходьба також може замінити біг.

Якщо любите бігати — продовжуйте, а якщо ні — перестаньте шукати собі виправдання і знайдіть заміну.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *