Розвантажувальні дні: чим корисні і кому потрібні

Багато дівчат люблять влаштовувати так звані розвантажувальні дні — один день на тиждень, коли ви вживаєте тільки яблука, кефір або банани (варіантів безліч). Суть в тому, що в цей день ви споживаєте мінімум калорій, не перевантажуючи свій шлунок і не набираючи вагу, а, навпаки, втрачаючи її. В принципі, це той же новомодний детокс, коли ви весь день п'єте тільки смузі, інформує Ukr.Media.

У цього способу схуднення є як прихильники, так і ярі противники, які заявляють, що розвантажувальні дні не тільки неефективні, але й небезпечні для здоров'я.

Так, що ж, розвантажувальні дні — це шкода чи користь?

Плюси і мінуси

Існують легкі і більш жорсткі варіанти розвантажувальних днів. Наприклад, цілком реально і безпечно протриматися один день на запареній гречці або фруктах. Складніше весь день їсти тільки огірки (і небезпечніше, якщо вони куплені в супермаркеті) або пити лише кефір.

Розвантажувальні дні можуть допомогти людям, які страждають ожирінням. Проте, самостійно призначати їх собі не можна. Якщо розвантажувальний день — частина лікування, то це повинен вирішити лікар-дієтолог.

Якщо зайва вага невелика, то влаштовувати розвантажувальні дні, на жаль, менш ефективно. Зате вони можуть бути більш приємними і легкими (запарені крупи, овочі або фрукти). Організм, переживши стрес, позбавляється від 500-600 г зайвої ваги на добу. Але не можна влаштовувати кілька розвантажувальних днів поспіль (знову-таки, якщо це не частина лікування).

Серед мінусів розвантажувальних днів — їх можлива неефективність. Якщо ви повернетеся до звичної (неправильної) системи живлення ніякого ефекту від розвантажувального дня не буде. Ви дуже швидко повернете втрачені грами.

Ще один мінус — пасивний образ життя. При такому розкладі ваша зайва вага буде йти і знову приходити, адже нічого не змінилося у вашому способі життя. Існує ризик збільшення ваги після розвантажувального дня — організм почне посилено заповнювати втрачене, і якщо ви все ще не перейшли на більш правильне харчування, то ви наберете зайву вагу набагато швидше, ніж без розвантажувальних днів.

Як бути?

Не варто влаштовувати розвантажувальні дні дуже часто — це не панацея. Такий «варіант для ледачих» може тільки посилити проблему. Однак, розвантажувальний день один або два рази на місяць цілком здатний допомогти при загальній зацікавленості в результаті, а це означає, що у вашому житті повинен бути присутнім спорт і правильне харчування. А тепер перейдемо до того, хто може дозволити собі розвантажувальні дні!

Кому можна влаштовувати розвантажувальні дні

Ми б навіть сказали «кому можна і потрібно» влаштовувати розвантажувальні дні! На жаль (або на щастя), як і будь-яка дієта або піст, розвантажувальні дні з метою схуднення (знову обмовимося, якщо це не частина процесу лікування) можна використовувати тільки абсолютно здоровим людям, які при цьому можуть собі дозволити провести весь день з мінімальною затратою енергії. Тобто розвантажувальний день — це не робочий день, це день без спорту і будь-якої значної фізичної активності. В ідеалі — це день, проведений вдома.

Кому потрібно влаштовувати розвантажувальні дні? Про це ми навіть не зважимося писати, адже день на кефірі, наприклад, це великий стрес для організму. А чи можна конкретно вам влаштовувати подібне, відповість лише ваш лікар. Так, ви правильно зрозуміли: будь-яке коригування системи харчування (в тому числі і така незначна на перший погляд) повинне проводитися тільки під наглядом професіонала.

Ефективні розвантажувальні дні? Іноді. Але їх ефективність залежить від вашого способу життя в цілому (чи є в ньому спорт, чи зміните ви свій раціон після, або продовжите їсти шкідливу їжу, та інше). Будь-яка форма голодування — невиправданий ризик. У будь-якому випадку — вирішувати вам.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *