Радісна новина для людей, у яких в робочі дні немає часу для фізичних навантажень

Радісна новина для людей, у яких в робочі дні немає часу для фізичних навантажень. Якщо вони будуть посилено займатися спортом у вихідні, то це принесе їх здоров'ю точно таку ж користь, інформує Ukr.Media.

Людина може посилено займатися спортом у вихідні дні або плавно розподілити ці навантаження на всі 7 днів на тиждень — немає ніякої різниці в рівні одержуваної користі для організму. До такого висновку дійшли дослідники з Китаю. Вони не виявили суттєвих відмінностей у смертності любителів займатися спортом по вік-ендах і тих, хто вважав за краще більш регулярну фізичну активність. До тих пір, поки обидві ці категорії людей виконували завдання в 150 помірних або 75 інтенсивних хвилин навантажень на тиждень, вони отримували однаковий ефект.

Дослідження показало, що кумулятивна, тобто сукупна кількість активних хвилин тренувань важливіша, ніж те, з якою періодичністю вони виконуються. Отримані висновки мають велике значення для людей, які з тих чи інших причин не можуть щодня стежити за адекватною кількістю навантажень, але мають вільний час у вихідні. А таких досить багато.

У дослідженні взяли участь понад 350 тисяч дорослих людей із середнім віком в 41 рік. Їх опитували з приводу рівня фізичної активності в період з 1997 по 2013. Потім їх поділили на різні групи залежно від того, з якою інтенсивністю вони виконували ті самі рекомендовані 150 хвилин навантажень в тиждень. До контрольної групи увійшли ті, хто навантаженнями не займався. Виявилося, що істотної різниці в тому, чи робити це кожен день, або у вихідні немає, а ось відсутність фізичних навантажень збільшувало ризик смертності.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *