Поради Уляни Супрун: як швидко завагітніти та підготуватися до зачаття дитини

Українці, які хочуть стати батьками, повинні дотримуватися певних правили та проконсультуватися з лікарем. Про це розповіла виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook, інформує Ukr.Media.

Вона пояснила, що нормальним терміном для зачаття є 6-12 місяців при регулярному сексі. При цьому, у жінок старше 35 років цей термін може вирости у два рази.

Крім того, Супрун пояснила, що для більшої ймовірності вагітності необхідно займатися незахищеним сексом мінімум три рази в тиждень, особливо за тиждень до і під час овуляції.

Чиновниця описала план дій, для людей, які бажають стати батьками:

  • Потрібно здати загальний аналіз крові — це дозволить виявити запальні процеси або анемію і призначити додаткові обстеження та лікування.
  • Також краще пройти діагностику інфекційних хвороб — обом партнерам слід пройти аналізи на сифіліс, ВІЛ, гепатит С, герпес і наявність імунітету до гепатиту В, токсоплазмоз, кір.
  • Крім того, варто оновити або зробити щеплення. Інфекційні захворювання під час вагітності — значний ризик для фізичного і розумового розвитку дитини. Якщо не хворіли на вітрянку, то краще зробити щеплення до зачаття дитини. Якщо один з партнерів — носій вірусу гепатиту В, то іншому слід пройти вакцинацію.
  • Обов'язково потрібно кинути палити, вживати алкоголь і наркотики. Це стосується обох майбутніх батьків.
  • Краще розібратися з хронічними захворюваннями і ліками. Ряд ліків заборонений під час вагітності.
  • Потрібно нормалізувати вагу. Це важливо як для жінок, так і чоловіків. Нормальна вага — це індекс маси тіла (ІМТ) більше 18,5 і менше 25.
  • Також краще перевірити стан щитовидної залози. Проблеми з щитовидкою — як нестача гормонів, так і їх надлишок, можуть призводити до ускладнення вагітності, пре-еклампсії, передчасних пологів або навіть пороків розвитку.
  • Майбутнім мамам можна пити вітаміни: фолієва кислота (вітамін В9), веганам або людям із захворюваннями кишечника або печінки можуть знадобитися добавки вітаміну В12, вітамін Е перед зачаттям.
  • І головне — необхідно пройти огляд у гінеколога.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *