Перевірені лайфхаки для ефективного жироспалювання

Щотижня купа людей шукає в інтернеті, як схуднути. Хоча здавалося б, всі секрети давно відомі — їж менше, рухайтеся більше. Але на практиці це так важко, що ми часто шукаємо якісь особливі знання, які допоможуть в побудові красивого тіла. І знаходимо, інформує Ukr.Media.

За розщеплення жиру відповідає фермент ліпаза. Гормон інсулін пригнічує його, а це один з регуляторів метаболізму. Інсулін виділяється в підшлунковій залозі найбільше при надходженні простих вуглеводів (цукор, крохмаль). З'їдаючи солодощі, картоплю, борошняне, ви пригнічуєте розщеплення жиру. Власне, на цьому принципі тримається вся індустрія дієт.

Крім того, на відкладення жирової тканини активно впливають мелатонін і кортизол. При їх нестачі жир відкладається інтенсивніше. Щоб цьому протидіяти необхідно досить висипатися і уникати стресів.

А як же активізувати ліпазу? За допомогою гормонів адреналіну і норадреналіну! Ви коли-небудь бачили товстих парашутистів? Швидше за все, ні. І не лише тому що вони знатні адреналінщики, а й тому що для парашутного спорту потрібна хороша фізична підготовка. І тут нас чекає ще одна хороша новина — адреналін виробляється і при заняттях спортом! Чим більше цих гормонів, тим більше ферменту ліпази, а значить, розщеплення жиру збільшується.

Л-карнітин корисний тільки після налагодження режиму харчування і тренувань!

Найпопулярніший жироспалювач часто стає розчаруванням. Тому, давайте знову звернемося до біохімії.

Наш організм завжди прагне йти коротким шляхом, тому спочатку бере енергію з білків, тобто, руйнуючи м'язові клітини.

Жирова тканина — це недоторканний запас нашого тіла, і розщеплювати ці клітини він стане в останню чергу.

Дотримуючись режиму тренувань і харчування, ми як би говоримо йому "тіло, ми не в стресі, ні від кого не тікаємо, не тягнемо мамонта з останніх сил, просто тепер у нас новий спосіб життя". Організм буде чинити опір, але наше завдання — привчитися до нових правил і не зірватися. Через місяць-два тіло звикне і почне брати енергію їх жирової тканини в спокійному режимі.

Жир мало розщепити, його потрібно доставити в клітку і окислити. І тут нам на допомогу приходить карнітин. Сам по собі він не є жироспалювачем. Це просто речовина, споріднених вітамінів групи B, і її завдання — транспортувати жирні кислоти в мітохондрії м'язів через мембрану клітини. На цьому етапі Л-карнітин з магазину спорт-піта буде дуже до речі!

Практикуйте інтервальні або кругові тренування.

Вважається, що найкраще жир спалюється при низькоінтенсивному кардіо. Правда, сам цей процес почнеться приблизно через 40 хвилин після початку тренування.

Однак при силових тренуваннях інтенсивність цього процесу зберігається протягом доби. Марно говорити про те, який вид тренінгу краще працює для жироспалювання. Тому багато тренерів рекомендують поєднувати ці два види активності.

Як визначити момент, коли почалося жироспалювання? Це можна відчути не на кожному тренуванні, але часто є момент, коли при колишньому темпі ви відчуваєте, що піт буквально почав литися струмком, а серце почало битися частіше. Це означає, що організм "переключився" на інше джерело живлення — жирові клітини.

Пийте воду кожен раз, коли хочете їсти.

Наш організм іноді приймає спрагу за голод. І після склянки води неприємне відчуття йде. Зрозуміло, треба харчуватися в достатній кількості і не замінювати обід водою. Проте, цей лайфхак дозволяє сильно зменшити кількість споживаних солодощів і уникнути недоречних перекусів.

Ще одне правило — пийте воду після тренування. Звичайно, на перших порах хочеться себе похвалити десертом, виправдавши це "вуглеводним вікном", але це якраз той випадок, коли вода важливіше. По-перше, так ви відновите водно-сольовий баланс, по-друге, так прискориться процес жироспалювання.

Є продукти — жироспалювачеві

Всім знайомі продукти які також можуть стимулювати спалювання (вони працюють подібно Л-карнітину, але не завжди можуть його замінити повною мірою). До таких продуктів відносяться — грейпфрут, зелений чай, гостра їжа, кориця.

Але тут є пастка — всі знають, наприклад, як гострий перець пробуджує апетит. Це дуже просто пояснюється — організм почав переробляти жири і вимагає їх відшкодувати. Так що почуття легкого голоду після їх вживання — нормальна справа.

Огірки — наші союзники в схудненні

Якщо норма калорій вже обрана, але ви голодні, їжте овочі. Їх калорійність настільки мала, що на 100 ккал можна з'їсти цілу тарілку салату! Причому овочі настільки самодостатні, що з простого набору можна зробити нарізку, салат, рагу, рататуй. Їх можна згасити, запекти, підсмажити на грилі або просто з'їсти в сирому вигляді. Загалом, якщо хочете спалити жир — завжди майте запас овочів в холодильнику і морозилці.

Схуднення по хардкору — їмо за заповітами Фаїни Раневської

Пам'ятайте її легендарну фразу: "хочете схуднути — їжте голим перед дзеркалом".

У наші дні ця ідея отримала втілення у вигляді британської дієти "Голий ланч". Звичайно ж, це дієта тільки для домашнього застосування.

Її суть проста: роздягаєтеся по пояс, сідайте перед дзеркалом і їсте те, що ви там собі приготували. Почуття незручності від виду власного тіла буквально змусить відкласти шкідливу їжу, адже якщо у вас багато зайвого жиру, ви в прямому сенсі побачите, звідки він береться.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *