Ознаки, які вказують на те, що ваш організм не переносить лактозу

Лікарі і дієтологи попереджають: не варто на догоду моді повністю відмовлятися від молочних продуктів: корисні ненасичені жири, кальцій і вітамін D, яких багато у молоці, йогурті і сирі, необхідні нашому здоров'ю. Єдиний виняток — непереносимість лактози. Але як визначити, чи дійсно це ваш випадок? Нижче ми наводимо основні симптоми цього синдрому — зверніться до лікаря, якщо регулярно помічаєте за собою хоча б половину з тих, що у списку, інформує Ukr.Media.

Здуття живота і підвищене газоутворення

Якщо ви регулярно "розплачуєтеся" за кожну склянку молока або порцію йогурту відчуттям здуття живота і підвищеним газоутворенням, це може свідчити про те, що ваш організм не може повністю перетравити молочні продукти. Можливо, у вашому організмі дійсно не вистачає ферменту лактази, який відповідає за розщеплення молекул цукрів у лактозі, допомагаючи їм всмоктуватися у стінки кишківника. Якщо ваш живіт роздувається і бурчить після кожної порції молочних продуктів, можливо, вам варто звернутися до лікаря.

Біль у животі

Якщо лактази в організмі недостатньо, наше тіло, намагаючись розщепити молекули лактози, може "втягувати" у кишківник більше рідини: у поєднанні з газами це може призвести до утворення діареї, бурчання у животі і навіть болю. Якщо ця неприємність трапляється регулярно, а молочні продукти, які ви з'їли, безумовно були свіжими, можливо, причиною для цього дійсно є непереносимість лактози.

Почуття нудоти

Ступінь непереносимості лактози варіюється у різних пацієнтів і, отже, різними можуть бути її прояви: у деяких випадках спроба з'їсти молочні продукти може призвести до нападів нудоти. Лікарі відзначають, що цей симптом зустрічається не дуже часто, але якщо це ваш випадок і якщо ви відчуваєте нудоту після вживання молочних продуктів регулярно, вам варто звернутися до лікаря.

Ви виключили усі інші діагнози

Судоми, діарея, нудота — усі ці симптоми характерні для різних запальних захворювань кишківника, у тому числі синдрому подразненого кишківника і хвороби Крона. Перш ніж здавати тести на недолік лактази, варто виключити усі інші можливі причини. І, звичайно, важливо пам'ятати про головну особливість симптомів непереносимості лактози: усі вони виникають виключно після вживання молочних продуктів.

Як визначити?

Найпростіший спосіб — здати тест на рівень водню у диханні. Річ у тім, що коли людина з дефіцитом лактази перетравлює молочні продукти, бактерії кишківника виділяють у кров водень. Його рівень й зможе визначити тест і, залежно від результату, лікар зможе сказати точно, чи є у вас непереносимість лактози.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *