Найбільш ефективні способи, щоб зменшити жирність волосся

Жирне волосся може зіпсувати не тільки настрій, але і твою шкіру, так що, з цією проблемою варто боротися. Правда, погана новина в тому, що жирність волосся, як і їх густина, обумовлена генетично. Але є і хороша новина: деякі чинники можуть робити волосся жирним, і, усунувши їх, ти можеш повернути здоров'я шкіри голови, інформує Ukr.Media.

Якщо твоє волосся до п'ятниці на 75% складається з сухого шампуню – це перша ознака того, що тобі варто дізнатися, як зменшити жирність волосся. Це допоможе вирішити одвічну жіночу проблему – помити голову вранці або поснідати і зробити низький пучок.

Причини надмірної жирності волосся

Причиною того, що волосся дуже швидко жирніє, є надмірна робота сальних залоз. А ось вона, в свою чергу, може бути викликана низкою чинників. Серед них стрес, недолік вітамінів (особливо групи В), недосипання, проблемами з ліпідним обміном, гормональний збій і неправильний догляд за волоссям. Погода і клімат теж можуть вплинути на стан сальних залоз. Наприклад, у спеку і при великому вітрі волосся жирніє швидше, тому що сальні залози працюють активніше, створюючи ліпідний бар'єр для захисту шкіри голови від подразників.

Усунути причину надмірної жирності волосся непросто, особливо якщо справа в порушенні ліпідного обміну або при гормональному дисбалансі. Тут доведеться звернутися до свого лікаря.

Але, якщо надмірна жирність волосся викликана причинами зі списку вище, то є прості, але ефективні способи, які допоможуть зберегти зачіску у свіжому вигляді як можна довше.

Як зменшити жирність волосся

Роби курси терапії з нікотиновою кислотою

Тобі не потрібно для цього йти в салон – ампули нікотинової кислоти (вітамін В) продаються в аптеці. Після кожного миття втирай рідину з ампули в шкіру голови, і так протягом місяця, зроби перерву на 60-90 днів. По-перше, це помітно прискорить ріст волосся. По-друге, нікотинова кислота допомагає контролювати сальні залози. Ти будеш мити голову максимум два рази на тиждень, і зачіска виглядатиме свіжою.

Мій волосся правильно

Ми знаємо, що тобі здається, ніби миття голови – це не вища математика, ну що там може бути складного? А ні! Зазвичай всі миють голову за стандартною схемою: шампунь – бальзам. А треба: шампунь – бальзам – шампунь. Причому бальзам ніколи-ніколи не наноситься на коріння волосся. Це гріх!

Відмовся від шампуней з ПАР-ми.

Іншими словами, мій голову безсульфатними шампунями. SLS і SLeS вважаються найбільш агресивними по відношенню до шкіри голови, так як вони вимивають всі природні олії, залишаючи скальп без захисту. У підсумку, сальним залозам доводиться працювати вдвічі більше, з-за чого волосся жирніє швидше. Мінус безсульфатних шампунів в тому, що вони практично не піняться і погано очищають шкіру голови. Але ти ж будеш мити голову за новою схемою, так що не біда, весь бруд змиєш.

І да, поменше користуйся сухими шампунями, які забивають пори шкіри голови і сушать волосся.

Розділяй догляд за волоссям від догляду за шкірою голови

Волоссю потрібні олії і бальзами, щоб зберігати вологу всередині, а шкірі голови – правильне очищення. Для шкіри голови корисніше робити скраби і пілінги, щоб запобігти випаданню волосся і появи лупи. Волоссю ж потрібен термозахист і сухі олії, щоб попередити появу посічених кінчиків. Загалом, розділяй і володарюй!

Крім перерахованих порад про те, як зменшити жирність волосся, можна порекомендувати ще одну – відмовся від ламінування і кератинового випрямлення волосся. Склади забивають пори шкіри голови, змушуючи сальні залози працювати на всю силу. В результаті волосся жирніє вже до вечора.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *