Лікарі розповіли, за яких хвороб шкідливо пити мінеральну воду

На полицях магазинів можна знайти природну мінеральну воду на найрізноманітніший смак — від зовсім прісної і трохи газованої до помітно солоної. Багато хто справедливо вважає, що вона корисніша звичайної води, адже розливають її по пляшках з реальних природних джерел, розроблених "свердловин". Корисність, доступність мінералки в магазинах і її невисоку ціну багато хто вважає вагомим приводом пити виключно таку воду протягом дня, і закуповують її літрами. Але не будь-яку мінералку можна вживати необмежено, інформує Ukr.Media.

Природна мінеральна вода завжди продається в газованому вигляді. Інакше мінерали та інші корисні елементи випадуть в осад. Тоді у воді порушиться мінеральний баланс і вона втратить свої цілющі властивості. Причому, навіть натуральну, що містить природний вуглекислий газ, найчастіше додатково газують. Справжніх мінералок природної газації можна знайти дуже небагато.

Пити їх регулярно, як і більш солоні — лікувальні води — з мінералізацією більше 10 г на літр — не варто. Вони не рекомендовані для звичайного щоденного вживання.

Лікарі відзначають, що в таких водах міститься багато натрію. "Передоз" цього мінералу викликає інсульти, інфаркти, а також підвищує тиск.

Через те, що в мінеральній воді містяться розчинені солі, при щоденному вживанні у великих кількостях вона може викликати порушення водно-сольового обміну в організмі. Спочатку це може проявлятися появою набряків, а в подальшому може ускладнитися і утворенням піску або каменів в нирках, — попередили лікарі.

Також треба бути обережнішими з будь-якою мінералкою людям з хронічною нирковою недостатністю і виключити газовану мінералку в період загострення шлунково-кишкових захворювань.

Для щоденного використання підходить тільки столова мінеральна вода з низькою мінералізацією — менше 1 грама на літр.

Як правильно пити мінеральну воду

Більше користі принесе мінералка до їжі, ніж після. У порожньому шлунку вода омиває слизову, очищає і краще всмоктується.

Мінералкою, що містить іони заліза, краще не запивати ліки: вони можуть утворювати в шлунково-кишковому тракті нерозчинні комплекси з деякими лікарськими речовинами, що знижує всмоктування ліків у ШКТ.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *