Якщо ви досі думаєте, що алкоголь — хороший спосіб зігрітися, то у нас для вас погані новини

Алкоголь створює ілюзію тепла. Причому ця ілюзія триває зовсім недовго. Судини розширюються, і людина швидше втрачає дорогоцінне тепло, інформує Ukr.Media.

Крім того, у людей, що вживають алкоголь, порушується природна терморегуляція — пропадає тремтіння, що виникає всякий раз, коли ми замерзаємо, і яке сигналізує, що взагалі-то пора йти грітися. Навіть більше, через алкоголь або інші психоактивні речовини людина може недооцінити ситуацію — вийти в легкому одязі на мороз або відмовитися йти в тепло.

Якщо людина в сильному алкогольному сп'янінні втратить свідомість на вулиці, в холодну погоду у нього може розвинутися гіпотермія (переохолодження). Цей стан небезпечний для життя.

Щоб не замерзнути, обов'язково поїжте перед виходом на вулицю та одягніться по погоді. Важливо, щоб одяг залишався сухим. Сильне потовиділення теж сприяє більш швидкій втраті тепла — як тільки стало жарко, знімайте верхні шари одягу.

Якщо вам доведеться довго працювати на свіжому повітрі, намагайтеся працювати повільно і не забувати пити воду, а якщо ви раптом опинилися в скрутній ситуації та чекаєте допомоги, то безпечніше чекати її в машині.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *