Як тривале перебування на сонці впливає на рівень цукру у крові

Багатьох людей, які страждають на цукровий діабет, хвилює питання, чи може тривале перебування на сонці підвищити рівень цукру в крові, інформує Ukr.Media.

За словами експертів, підвищення цукру в крові можуть спричинити сонячні опіки. Вони призводять до розвитку запалення, у відповідь в організмі виробляється найпотужніший протизапальний гормон — кортизол. Він, своєю чергою викликає підвищення цукру, оскільки сприяє виробленню глюкози печінкою та попаданню її в кров.

"Теоретично підвищення цукру в крові можливе при сонячних опіках, але практично ми цього не спостерігатимемо, тому що сонячні опіки мають обмежену площу і глибину ураження. Тому системної відповіді в організмі не відбуватиметься. Підвищення кортизолу буде несуттєвим або його взагалі не буде, тому й реакції цукру крові не буде", — пояснюють ендокринологи.

Експерти підкреслюють, що діабетикам не варто перебувати на сонці до появи опіків, тому що вони в жодному разі небезпечні, однак і ховатися від сонячних променів не потрібно.

“Сонце корисне для нашого здоров'я. Під впливом ультрафіолету у нас в шкірі виробляється вітамін — та речовина, яка відповідає за правильну роботу імунної системи, за вироблення її клітин та антитіл".

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *