Як можна схуднути, якщо ввечері приходить обжерливість

Як перестати об'їдатися на ніч: практичні лайфхаки. У "синдрому нічного харчування" є вагомі причини, але і з ним можна впоратися, інформує Ukr.Media.

Ніч часто називають царством Вагуса, або блукаючого нерва — саме в цей час доби всі наші почуття загострюються, а звичайне відчуття голоду стає буквально непереборним. Психологи навіть дали назву цьому явищу — "синдром нічного харчування", від якого практично немає чарівної таблетки. На схуднення він, звичайно, впливає несприятливо. В цілому, це звичайне порушення харчової поведінки, проте її коріння лежать також в соціологічній і психологічній областях.

Варто мати на увазі, що людині від природи притаманний вечірній тип харчування. Наші предки витрачали світловий день на полювання і роботу, а їли з приходом темряви, коли займатися іншими справами вже було неможливо. Тому генна пам'ять досі впливає на нас. Звичайно, це не виправдовує нічну обжерливість, проте дає розуміння того, що сам процес споживання їжі в темний час доби має багатовікову історію і не є якимось особисто вашим розладом.

Інша причина — відсутність відволікаючих факторів. Людина лежить в ліжку, в тиші, нічим не зайнята, заснути не може, і поступово навіть невеликий голод починає займати всі її думки, особливо якщо вона нещадно худнула на голодній дієті протягом дня. Сюди ж можна віднести так званий "соціологічний фактор" — тобто відсутність хобі, прогулянок або будь-яких інших цікавих занять поза домом, коли їжа стає єдиним захопливим процесом після роботи.

Ще один фактор — сукупність харчових шкідливих звичок. Заїдання стресу, нерівномірність і пропуски приймання їжі, коли через графік людина пропускає сніданок або урізає обід, а "добирати" доводиться вечерею і нічними підходами до холодильника. Незбалансоване харчування теж можна віднести до цього пункту: якщо ваш обід складався з гамбургера, а вечеря — з піци, то, можливо, позиви до нічної обжерливості — це спроба організму заповнити відсутні корисні речовини. До речі, нестача води і подальшу спрагу ми теж часто плутаємо з голодом.

Так що ж робити?

Загальна рекомендація звучить досить банально: кожному з нас важливо переглянути свій раціон, зробивши його збалансованим, і налагодити харчовий режим, коли часті і невеликі приймання їжі будуть захищати вас від нічних зривів і нав'язливих думок про їжу. Однак це процес довгий і непростий, тому ділимося з вами лайфхаками, які допоможуть уникнути спокуси "нажиратися" на ніч тут і зараз.

Наповніть шлунок, але не їжею

Цей прийом називають "обманом шлунка". Якщо бажання поїсти вночі стає нестерпним, просто випийте воду з лимоном або зелений чай. Для новачків підійде і більш щільний томатний сік. Рідина наповнить шлунок і притупить відчуття голоду.

Зарядка замість "підходів" до холодильника

Багато експертів рекомендують зробити легку розминку, наприклад, кілька разів присісти в момент найбільшого нестерпного бажання знову відкрити холодильник. Фізичні вправи переключать ваші думки, забезпечать приплив кисню. Важливо: зарядка повинна бути легкою і нетривалою, інакше потім буде складно заснути.

Використовуйте прогрес

Наука не стоїть на місці, вже існує маса препаратів, які допомагають налагодити свої харчові звички, які крім стимулювання обміну речовин, допомагають знизити відчуття голоду і контролювати свій апетит.

Ароматерапія замість бутерброда

Доведено, що запахи теж здатні впливати на відчуття голоду і прагнення схуднути. Деякі, наприклад, кориця або ваніль, збуджують апетит, інші ж, навпаки, його приглушують. Мова, звичайно, про цитрусові — можна вдихнути запах шкірки грейпфрута, а можна підпалити ароматичні палички. Ще апетит добре притупляють квіткові запахи.

Переключіть увагу

Якщо не допомагаєте собі засобами, які знижують апетит, а відчуття голоду ввечері не проходить, то можна поніжитися в гарячій ванні, зробити маску, відволіктися на інші б'юті-ритуали. Якщо нав'язливі думки про їжу наздогнали вас вже в ліжку, спробуйте переключитися на цікаву книгу.

Рефлекси проти шкідливих звичок

Для багатьох ретельно проведена вечірня чистка зубів зі щіткою, зубною ниткою і іригатором — це відмінний привід нічого не їсти, щоб не повторювати процедуру заново. А ще тут підключається вироблений роками рефлекс: чисті зуби — їсти більше не можна.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *