Через ці 10 причин ваші п’яти можуть тріскатися

З потрісканою шкірою на п'ятах може зіштовхнутися будь-яка людина. Хтось вважає, що цей стан викликається поганою гігієною, але це зовсім не так. Існує велика кількість причин, які призводять до тріщин, що приносять дискомфорт, біль, а іноді неприємний запах, інформує Ukr.Media.

Досить часто жінки, які прийшли на педикюр, чують, що шкіра на п'ятах суха. Найчастіше це свідчить про те, що почався процес старішання і відбувається втрата вологи. Однак крім природних причин є інші, що призводять до цього стану: хвороби, неправильне взуття, носіння синтетичних колгот, шкарпеток і т. д. Тоді що ж саме призводить до появи тріщин на п'ятах?

Шкарпетки, колготки, панчохи з синтетики

У багатьох дівчат у гардеробі є гарні тоненькі колготки або яскраві модні шкарпетки. Усі ці атрибути модного стилю містять велику кількість синтетичних ниток. Вони негативно позначаються на шкірі ніг, призводячи до її огрубілості і появи тріщин. Це відбувається через те, що шкіра не дихає і пітніє. Косметологи попереджають: чим гарніші і тонші колготки, тим більша ймовірність появи на стопах натоптишів і тріщин.

Неправильне взуття

Зараз існує величезна кількість взуття, але це не означає, що усе воно гарне для ніг. У одному випадку негативним фактором є занадто високі підбори, у іншому — їх відсутність, у третьому — занадто вузька передня частина, у четвертому — взуття не за розміром і т. д. Перераховувати особливості можна величезну кількість разів. Не можна використовувати ноги, як колодки, розношуючи взуття. Це призведе не лише до змін шкірного покриву на п'ятах, але і до інших неприємностей.

Вітаміни і мінерали теж можуть бути винними

Існують мінерали і вітаміни, недолік яких призводять до сухості шкіри. До них належать вітаміни В, А і Е. Недолік кальцію, цинку і заліза теж може стати винуватцем грубої і сухої шкіри. Дефіцит Омега-6 і Омега-3 негативно позначається на стані ніг.

Недолік в організмі вологи

Недарма кажуть, що потрібно пити достатню кількість води, щоб організм добре почувався. Недолік вологи проявляється на п'ятах тріщинами. За нестачі рідини в організмі стискаються клітини епідермісу, утворюючи між собою порожній простір. Якщо вчасно не звернути на це увагу, то тріщини можуть стати дуже глибокими і почати кровоточити. Без належного зволоження шкіра на п'ятах стає грубою, щільною, чутливою. Також на стан шкіри впливають кондиціонери та обігрівачі, роблячи повітря сухим, гаряча ванна, деякі види рідкого мила і т. д.

Захворювання шкіри

Захворювання — річ неприємна. Деякі з них наповнюють життя людини дискомфортом. Так, наприклад, іхтіоз — спадкова хвороба, що порушує процес зроговіння. Через це шкіра стає схожою на лусочки, які сверблять. Якщо іхтіоз не лікувати, то на п'ятах можуть утворитися тріщини.

Псоріаз

Псоріаз — одне з найпоширеніших шкірних захворювань. На стопах воно теж може бути. Спочатку шкіра стає червоною, потім з'являються лусочки, які сильно сверблять і лущаться. Згодом пошкоджені ділянки стають сріблястого кольору. Псоріаз приносить велику кількість дискомфорту не лише через неприємний зовнішній вигляд, але і через тріщини, які можуть з'явитися під час хвороби.

Мікоз

Мікоз — грибкове захворювання, яке часто можна зустріти на нігтях, але на стопах воно теж трапляється. Влаштувавшись на шкірі, мікоз руйнує її, утворюючи тріщини.

Екзема

Екзема — це захворювання, у якого багато видів. Атрофічна форма може з'явитися, де завгодно. Екзема вражає шкіру, роблячи її червоною, запаленою з появою тріщин. Її, як і будь-яке інше захворювання, обов'язково потрібно лікувати.

Хвороби шлунково-кишкового тракту

На жаль, на стан шкіри можуть впливати хвороби органів шлунково-кишкового тракту і нирок. Їх дуже багато: коліт, гастрит, виразка, ниркова недостатність і т.д. За наявності гастриту, наприклад, можна помітити не лише тріщини і дуже суху шкіру на п'ятах, але і хворобливість куточків губ, супроводжувану маленькими розривами. А якщо говорити про ниркову недостатність, то тріщини на п'ятах і ця хвороба взаємопов'язані. У організмі хворого підвищується рівень сечової кислоти. Це призводить до того, що швидкість руху крові по судинах сповільнюється, трофіка тканин порушується, а шкірні покриви стають сухими, грубими.

Цукровий діабет

Це захворювання дуже часто супроводжується тріщинами на п'ятах. Високий рівень цукру у крові забезпечує сприятливе середовище для розмноження "поганих" мікроорганізмів і створює недолік вологи у шкірних покривах.

Хвороби щитоподібної залози

Неправильна робота щитоподібної залози теж негативно відбивається на п'ятах. У результаті цього зменшується секреція себума, знижується обмін речовин і скорочується робота потових залоз, призводячи до проблем зі шкірою на п'ятах.

Варикозне розширення вен

Приховане розширення вен може призвести до тріщин на п'ятах. Уражені судини не є помітними, але через них шкіра сильно сохне, тріскається, приносячи хворобливі відчуття.

Засмага

Як не дивно, але промені сонця можуть негативно відбитися на стані п'ят. Шкіра, яка тривалий час піддається засмазі, пересушується, зневоднюється і починає тріскатися. Правда, це відбувається не відразу, а через 14-20 днів активного захоплення сонячними ваннами.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *