4 точні ознаки того, що у людини скоро буде інсульт

Можна уявити собі таку картинку. Йдеш ти у вихідний день по міському парку. Температура все ще літня, добре пригріває сонечко. Ти їсиш морозиво, про щось базікаєш з подругою по телефону. Попереду тебе йде літній чоловік. Раптом він затинається і падає на землю, інформує Ukr.Media.

Тривожна історія, чи не так? Продовжимо. Ти подбігаєш до нього, щоб з'ясувати, чи все з ним в порядку. Він відговорюється — все нормально, просто спіткнувся. Ти чомусь йому віриш, хоча навколо немає ні одного каменю, про який могла зачепитися нога. Ви розходитеся кожен своєю дорогою. Ввечері цей чоловік помирає від інсульту.

А справа в тому, якщо розпізнати первинні ознаки інсульту, цієї страшної біди, яка косить і старих, і молодих можна було б уникнути. Як не крути, на кону в цьому випадку людське життя.

Ознаки і симптоми інсульту

Раптовим інсульт тільки здається. Завжди знайдеться один або кілька симптомів, які сигналізують тіло про те, що з ним незабаром станеться біда. Просто людина, що не звикла до себе прислухатися, може запросто їх пропустити.

Якщо у тебе є літні родичі, наступна інформація буде надважливою. Прочитай і запам'ятай ці чотири ознаки, за якими можна визначити, чи станеться у людини інсульт і потрібно йому надати медичну допомогу.

 • Попроси людину, у якого ти підозрюєш передінсультний стан, широко посміхнутися. Іноді це буває непросто і в хід підуть прийоми на кшталт: «Посміхніться красивій жінці». Воно того безсумнівно варто! Людина з підозрою на інсульт посміхнутися не зможе або ж з великим трудом видасть криву посмішку.
 • Попроси людину, яка щойно впала через те, що нібито спіткнулася, вимовити довгу виразну фразу. Необов'язково складну, головне, щоб вона була довше трьох слів. Наприклад, таку: «Я зачепився через власні ноги і впав, але тепер зі мною все в порядку». Людина в передінсультному стані не зможе вимовити довгу фразу виразно.
 • Попроси людину, яка відчуває себе дивно, підняти руки над головою. Якщо у нього інсульт, то навіть таку просту дію йому виконати не вдасться, а якщо вдасться, то лише частково.
 • Попроси людину, якій стало погано, висунути язик. Іноді доводиться висовувати його першій — багато людей при цьому соромляться і відчувають себе ніяково. Мова постраждалої людини буде зігнутою.
 • Якщо ти виявиш у людини похилого віку хоча б одину з цих ознак, терміново вези його до лікарні. Викликай швидку, попереджай про ситуацію медиків. Вони точно знають, що потрібно робити.

  Є кілька ознак, які люди помічають ще до того, як їх стан значно погіршиться. До цих ознак можна віднести оніміння пальців або цілком кінцівок, запаморочення, головний біль, сильну нудоту і різке падіння зору одного або обох очей.

  Результатом твоєї наполегливості може стати порятунок життя близької людини. Або незнайомого. Яка різниця, якщо людське життя — безцінна річ.

  За статистикою на кожних десять чоловік з інсультом припадає один врятований. Обізнаний — значить озброєний.

  До швидких зустрічей!

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *