Нідерланди повертають “скіфське золото” в Україну

Нідерланди повертають "скіфське золото" в Україну EPA

Музей в Нідерландах скасував борги за зберігання “скіфського золота”, українські артефакти скоро будуть в Україні.

Мінкульт і Музей Алларда Пірсона (археологічний музей Амстердамського університету) домовилися про повернення музейних предметів державної частини Музейного фонду України з чотирьох кримських музейних установ. Про це повідомляє Мінкульт.

З 2014 року музейні предмети експонувалися на виставці “Крим – золотий острів у Чорному морі” в Нідерландах.

Документ про це підписали т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв і виконувач обов’язків директора університетської бібліотеки Амстердамського університету доктор Фред Вірмен.

Повідомляється, що музейні предмети включають колекції Кримських республіканських установ “Центральний музей Тавриди”, “Керченський історико-культурний заповідник”, “Бахчисарайський історико-культурний заповідник” і Національного заповідника “Херсонес Таврійський”.

Повернення артефактів особливого історичного та культурного значення – це знаковий і багатогранний процес. Він поєднує правові, музейні, дипломатичні та логістичні аспекти. Ми з нетерпінням чекаємо повернення колекцій, одна з яких відома як“скіфське золото“, додому в Україну, – повідомив Ростислав Карандєєв.

Він висловив подяку Музею Алларда Пірсона за зберігання колекцій протягом 9 років, а також за рішення нідерландської сторони не стягувати витрати за зберігання музейних експонатів.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *